اخبار اینترنت

Salesforce تأیید می کند که صدها کارمند خود را اخراج کرده است

به گزارش اپ خونه، Salesforce صدها نفر را در این هفته اخراج کرد زیرا هجوم کاهش فناوری همچنان ادامه داشت. به گفته یکی از افراد نزدیک به شرکت، این شرکت عدد دقیقی را به اشتراک نمی‌گذارد، اما می‌گوید این عدد کمتر از هزار است و افراد درگیر دیروز مطلع شدند.

پروتکل ابتدا اخراج‌ها را گزارش کرد (اگرچه به نظر می‌رسد تعداد و زمان‌بندی اشتباه بوده است).

در حالی که در مقیاس اخراج گسترده توییتر در هفته گذشته نبود، اما باز هم اعلامیه دیگری در تداوم اخراج های فنی بود که از شرکت های بزرگ و کوچک در چند ماه گذشته شنیده بودیم، زیرا شرکت ها به دنبال سودآوری هستند. یک دوره طولانی از رشد همه چیز.

این خبر پس از آن منتشر شد که سرمایه‌گذار فعال Starboard Value در ماه گذشته سهام نامشخصی در این شرکت گرفت. در تجزیه و تحلیل خود از اخبار Starboard، گفتیم که به نظر می رسد به دنبال کاهش هزینه است و به نظر می رسد این حرکت مطابق با این تفکر باشد.

صرف نظر از این، Starboard ادعا می کند که رشد و سودآوری Salesforce (“رشد درآمد CY2022E + حاشیه عملیاتی تعدیل شده” در زبان حسابدار)، ۱۳٪ یا ۱۴٪ کمتر از آنچه باید باشد است. Salesforce چگونه ممکن است این شکاف را برطرف کند؟ استاربرد با بهبود حاشیه عملیاتی خود به حساب می آورد. چگونه این کار را انجام می دهد؟ با کاهش هزینه ها انجام میشود.

اما شایان ذکر است که Salesforce خود متوجه شده بود که حتی قبل از دخالت Starboard باید هزینه‌های خود را کاهش دهد. آمی ویور، مدیر مالی Salesforce، در ارائه روز سرمایه‌گذار در ماه گذشته اظهار داشت که حتی با وجود اینکه این شرکت تا سال مالی ۲۰۲۶ به درآمد ۵۰ میلیارد دلاری می‌رسید، با هدف کسب حاشیه عملیاتی ۲۵ درصدی در همان دوره زمانی، به دنبال سود بیشتر بود. مسیر رسیدن به این هدف البته از طریق کاهش هزینه است.

بیانیه رسمی Salesforce در مورد اخراج‌ها: «فرایند عملکرد فروش ما مسئولیت‌پذیری را هدایت می‌کند. متأسفانه، این می‌تواند منجر به ترک کسب‌وکار برخی از افراد شود و ما از آنها در انتقال آنها حمایت می‌کنیم.» شما می‌توانید از آن چیزی که می‌خواهید بگیرید، اما به نظر می‌رسد که اگر آن‌ها درآمدی را که می‌خواهند به دست نیاورند، باید کاهش دهند و این کاری است که این هفته انجام دادند.

Salesforce قبل از این اقدام بیش از ۷۳۰۰۰ کارمند داشت، بنابراین اخراج کسری از کل نیروی کار را نشان می‌داد، اما این احتمالاً برای افرادی که در این هفته شغل خود را از دست داده‌اند، آسایش کمی است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا