موبایل

Samsung Galaxy S23 Ultra در مقابل Samsung Galaxy S22 Ultra – بهترین ساخته شده بهتر است؟

به گزارش اپ خونه، Samsung Galaxy S23 Ultra می تواند بهترین گوشی اندرویدی سال ۲۰۲۳ باشد. چرا اینطور می گوییم؟ زیرا سامسونگ گلکسی اس ۲۲ اولترا یکی از بهترین گوشی های سال ۲۰۲۲ بود.

با در نظر گرفتن این موضوع، بزرگترین تهدید برای گوشی پرچمدار جدید سامسونگ می تواند از درون خود شرکت باشد.

با کاهش قیمت‌های مدل خروجی و پیشنهادات وسوسه‌انگیز قراردادی که احتمالاً ضخیم و سریع ارائه می‌شوند، گلکسی اس ۲۳ اولترا باید خود را ارتقا دهد.

بنابراین چگونه آن را به سلف استادانه خود پشته می کند؟ در اینجا نحوه مقایسه آن با Galaxy S22 Ultra بر اساس مشخصات به مشخصات آمده است.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA در مقابل SAMSUNG GALAXY S22 ULTRA: قیمت و در دسترس بودن

Samsung Galaxy S23 Ultra از جمعه، ۱۷ فوریه ۲۰۲۳ به فروش می رسد. این تنها یک سال پس از Galaxy S22 Ultra است که در ۲۵ فوریه ۲۰۲۲ وارد بازار شد.

با اندکی نزول اقتصاد جهانی در ۱۲ ماه گذشته، همه از قیمت Galaxy S23 Ultra جدید راضی نیستند – به خصوص اگر به یاد داشته باشند که Galaxy S22 Ultra در زمان عرضه چقدر هزینه دارد.

قیمت Samsung Galaxy S23 Ultra:

Galaxy S23 Ultra: هشت گیگابایت / ۲۵۶ گیگابایت: ۱۱۹۹.۹۹ دلار / ۱۲۴۹ پوند / ۱۹۴۹ دلار استرالیا
Galaxy S23 Ultra: دوازده گیگابایت / ۵۱۲ گیگابایت: ۱۳۷۹.۹۹ دلار / ۱۳۹۹ پوند / ۲۲۴۹ دلار استرالیا
Galaxy S23 Ultra دوازده گیگابایت / ۱ ترابایت: ۱۶۱۹.۹۹ دلار / ۱۵۹۹ پوند / ۲۶۴۹ دلار استرالیا

قیمت Samsung Galaxy S22 Ultra:

Galaxy S22 Ultra: هشت گیگابایت / ۱۲۸ گیگابایت: ۱۱۹۹.۹۹ دلار / ۱۱۴۹ پوند / ۱۸۴۹ دلار استرالیا
Galaxy S22 Ultra: هشت گیگابایت / ۲۵۶ گیگابایت: ۱۲۹۹۹۹ دلار / ۱۲۴۹ پوند / ۱۹۹۹ دلار استرالیا
Galaxy S22 Ultra: دوازده گیگابایت / ۵۱۲ گیگابایت: ۱۳۹۹.۹۹ دلار / ۱۳۲۹ پوند / ۲۱۴۹ دلار استرالیا
Galaxy S22 Ultra دوازده گیگابایت / ۱ ترابایت: ۱۵۹۹.۹۹ دلار / ۱۴۹۹ پوند / ۲۴۴۹ دلار استرالیا

اولین چیزی که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که سامسونگ مدل ورودی ۱۲۸ گیگابایتی گلکسی اس ۲۳ اولترا را کنار گذاشته است.

این به معنای یک گزینه ذخیره سازی و قیمت کمتر است، اما همچنین به این معنی است که خریداران به طور موثر پول بیشتری دریافت می کنند.

خریداران آمریکایی همان قیمتی را برای Galaxy S23 Ultra 256 گیگابایتی می پردازند که ۱۲ ماه قبل یک Galaxy S22 Ultra 128 گیگابایتی داشتند. آنها همچنین برای ۵۱۲ گیگابایت ۲۰ دلار کمتر و برای ۱ ترابایت ۲۰ دلار بیشتر می پردازند .

از سوی دیگر، خریداران بریتانیایی برای گلکسی اس ۲۳ اولترا ۲۵۶ گیگابایتی دقیقاً همان مبلغی را پرداخت می‌کنند که یک اس ۲۲ اولترا ۲۵۶ گیگابایتی، ۷۰ پوند بیشتر برای ۵۱۲ گیگابایت و ۱۰۰ پوند بیشتر برای مدل برتر ۱ ترابایتی دارند.

مشتریان بریتانیایی اپل نیز به طور مشابه سختگیر شده اند، بنابراین مشکل به وضوح در اقتصاد محلی و قدرت نسبی دلار آمریکا نهفته است، اما همچنان این مشکل وجود دارد.

در استرالیا، قیمت Galaxy S23 Ultra با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایتی ۵۰ دلار استرالیا کمتر از مدل مشابه S22 Ultra است، در حالی که یک S23 Ultra با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت ۱۰۰ دلار استرالیا و یک ترابایت ۲۰۰ دلار بیشتر است.

Samsung Galaxy S22 Ultra در دستی رو به عقب نگه داشته شده است

 

 

Samsung Galaxy S22 Ultra شباهت زیادی به مدل جدید دارد

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA در مقابل SAMSUNG GALAXY S22 ULTRA:

طراحی ممکن است بخواهید با گلکسی اس ۲۲ اولترا و گلکسی اس ۲۳ اولترا تفاوت های مشخصی را انجام دهید، زیرا در واقع بسیار شبیه به هم هستند.

با توجه به اینکه در بررسی خود گلکسی اس ۲۲ اولترا را «دستگاهی بی‌نظیر زیبا» نامیدیم، این لزوما چیز بدی نیست.

بار دیگر، سامسونگ از راهنمای گلکسی نوت ۲۰ اولترا با لبه‌های منحنی چپ و راست و لبه‌های صاف بالا و پایین وام گرفته است، در حالی که لنزهای دوربین عقب به‌صورت جداگانه بیرون می‌آیند.

یکی از تفاوت های قابل توجه این است که سامسونگ صفحه نمایش را برای گلکسی اس ۲۳ اولترا کمی صاف کرده است، بنابراین در حالی که هنوز در لبه ها خمیده است، تأثیر آن کمتر است. این یک تغییر مثبت است، به خصوص برای تماشای ویدیوی منظره و استفاده از قلم S Pen خوب است.

Galaxy S23 Ultra در رنگ‌های مشکی، سبز، اسطوخودوس و کرم عرضه می‌شود. اگر از فروشگاه خود سامسونگ سفارش می دهید، سایه های لیمو، گرافیت، قرمز و آبی آسمانی نیز برای انتخاب وجود دارد.

این یک انتخاب مشابه با رنگ‌های مشکی فانتوم گلکسی اس ۲۲ اولترا، سفید، شرابی، سبز، گرافیت، قرمز و آبی آسمانی است.

سامسونگ از اعتبار سبز پرچمدار جدید خود صحبت کرده است، با مواد بازیافتی از تورهای ماهیگیری دور ریخته شده، بشکه های آب و بطری های PET که در ساخت آن قرار دارند.

گزارش شده است که دو برابر بیشتر از S22 Ultra قطعاتی دارد که حداقل بخشی از آن از مواد بازیافتی ساخته شده است (۱۲ قطعه به جای ۶).

هیچکدام از این گوشی ها کوچک نیستند و مشخص است که کدام یک بزرگتر است. ابعاد گلکسی اس ۲۳ اولترا ۷۸.۱ در ۱۶۳.۴ در ۸.۹ میلی‌متر و وزن ۲۳۴ گرم است، در حالی که گلکسی اس ۲۲ اولترا دارای ابعاد ۷۷.۹ در ۱۶۳.۳ در ۸.۹ میلی‌متر و وزن ۲۲۹ گرم است.

 

صفحه نمایش S23 Ultra اساساً مانند قبل است، اما مشکلی ندارد

 

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA در مقابل SAMSUNG GALAXY S22 ULTRA:

نمایشگر هر دوی این گوشی ها دارای نمایشگرهای AMOLED بزرگ، واضح و روشن هستند. ما در اینجا تفاوت زیادی نمی بینیم.

در هر دو مورد، شما به یک پنل ۶.۸ اینچی Dynamic AMOLED 2X با رزولوشن ۱۴۴۰ x 3088 (WQHD+) و نرخ نوسازی متغیر ۱۲۰ هرتز نگاه می‌کنید، که می‌تواند در صورت نیاز، به نام صرفه‌جویی در مصرف انرژی، تا ۱ هرتز کاهش یابد. .

باز هم، این شباهت چیز بدی نیست و صفحه نمایش گلکسی اس ۲۲ اولترا تا به امروز یکی از بهترین های بازار باقی مانده است. ما در بررسی خود خاطرنشان کردیم: «همه چیز از بازی‌ها و ویدیوها گرفته تا برنامه‌ها روی نمایشگر فوق‌العاده به نظر می‌رسند».

هر دو نمایشگر می توانند به ۱۷۵۰ نیت نیز برسند، که همچنان یکی از درخشان ترین قله ها در تجارت باقی می ماند (با خط آیفون ۱۴ پرو که رهبر بازار قابل توجه است).

Samsung Galaxy S22 Ultra دارای سنسور اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی است

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA در مقابل SAMSUNG GALAXY S22 ULTRA:

دوربین تفاوت اصلی بین این دو گوشی به سیستم دوربین آنها مربوط می شود. سامسونگ گلکسی اس ۲۳ اولترا را به سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی کاملاً جدید مجهز کرده است که ظاهراً ارتقاء سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی فوق العاده گلکسی اس ۲۲ اولترا است.

طبیعی است که باید دید عملکرد این سنسور جدید در عمل چگونه است، اما سامسونگ ادعاهای بزرگی در مورد عملکرد شبانه دارد.

خارج از آن سنسور اصلی، Samsung Galaxy S23 Ultra دارای تنظیمات دوربین بسیار مشابه با نسل قبلی خود است، با یک تله فوتو ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض، ۱۰ مگاپیکسلی با قابلیت زوم ۳ برابر و یک لنز پریسکوپ ۱۰ مگاپیکسلی با قابلیت زوم ۱۰ برابری است.

حسگر عمق تقریبا تمام مشکی تمام چیزی است که از نظر بصری سیستم دوربین جدید S23 Ultra را متمایز می کند

جالب اینجاست که سامسونگ دوربین سلفی ۴۰ مگاپیکسلی گلکسی اس ۲۲ اولترا را به نفع یک واحد ۱۲ مگاپیکسلی کنار گذاشته است. این لزوماً آن کاهشی نیست که به نظر می رسد، اما می توانید مطمئن باشید که ما این جزء تغییر یافته را در بررسی خود با سرعت انجام خواهیم داد.

یکی دیگر از ویژگی های دوربین که شایان ذکر است، توانایی گلکسی اس ۲۳ اولترا برای گرفتن عکس های Expert RAW با ۵۰ مگاپیکسل به جای ۱۲ مگاپیکسل گلکسی اس ۲۲ اولترا است. اگرچه این به خوبی می تواند در به روز رسانی آینده به گوشی قدیمی تر راه پیدا کند، بنابراین روی آن به عنوان دلیلی برای ارتقا حساب نکنید.

S22 Ultra دارای حافظه رم و حافظه کندتر است

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA در مقابل SAMSUNG GALAXY S22 ULTRA:

عملکرد ما در بررسی گوشی ۲۰۲۲ گفتیم: «در طول تقریباً یک هفته آزمایش شدید، Samsung Galaxy S22 Ultra هرگز ما را ناامید نکرد. با این حال، این برای مدلی بود که با اسنپدراگون ۸ نسل ۱ عرضه شد و مشکل (نسبتاً جزئی) پرچمداران اخیر سامسونگ در آن نهفته است.»

آنهایی که در اروپا هستند تراشه Exynos 2200 را در Galaxy S22 Ultras خود دریافت کردند. اگرچه این تراشه هنوز یک تراشه توانمند است، اما به اندازه تراشه کوالکام سریع و کارآمد نیست.

با این حال، چنین مشکلی در Samsung Galaxy S23 Ultra وجود ندارد، که در هر کشوری که بخرید ، یک اسنپدراگون ۸ نسل ۲ را بسته بندی می کند.

این فقط یک تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ نیست، بلکه یک تراشه به‌ویژه پیشرفته است که هسته اصلی Cortex-X3 آن به‌جای ۳.۲ گیگاهرتز معمولی، تا ۳.۳۶ گیگاهرتز کلاک دارد. این نوید می دهد که گلکسی اس ۲۳ اولترا به یکی از سریع ترین گوشی های بازار تبدیل شود که دقیقاً همان چیزی است که باید باشد.

در جای دیگر، بسته به مدلی که انتخاب می کنید، با هر دو گوشی ۸ یا ۱۲ گیگابایت رم دریافت می کنید. ما استدلال می کنیم که شما واقعاً باید ۱۲ گیگابایت را به عنوان استاندارد در یک تلفن حرفه ای مانند اینها دریافت کنید، اما این فقط یک مشکل جزئی است.

S23 Ultra همچنین از نظر فنی دارای حافظه بسیار سریع تری با LPDDR5X در مقابل LPDDR5 در S22 Ultra است.

گزینه‌های ذخیره‌سازی سخاوتمندانه هستند، اما در مورد Samsung Galaxy S22 Ultra بیشتر می توانید ۱۲۸، ۲۵۶ یا ۵۱۲ گیگابایت دریافت کنید یا با ۱ ترابایت دیوانه شوید.

سامسونگ گلکسی اس ۲۳ اولترا به جز مدل ۱۲۸ گیگابایتی، همین کار را ارائه می دهد. باز هم، با توجه به ماهیت “Pro” این خط، ما متأسف نیستیم که شاهد حذف گزینه پایین تر باشیم.

Ultra 2023 همچنین دارای فضای ذخیره سازی سریعتر و کارآمدتر UFS 4.0 (یکی از اولین تلفن های موجود در بازار است که این کار را انجام می دهد) در مقایسه با حافظه قبلی UFS 3.1 است.

S22 Ultra در پیکربندی های ذخیره سازی بیشتری موجود است

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA در مقابل SAMSUNG GALAXY S22 ULTRA:

باتری در حالی که بقیه سری گلکسی اس ۲۳ حجم باتری های خود را افزایش داده اند، گلکسی اس ۲۳ اولترا همان ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت باقی می ماند.

از یک طرف، این یک ظرفیت کاملا مناسب برای یک گوشی پرچمدار مدرن است. از سوی دیگر، ما به سختی از استقامت Galaxy S22 Ultra غافلگیر شدیم.

ما در بررسی Galaxy S22 Ultra خود خاطرنشان کردیم: “ما کمی شگفت زده شدیم که چنین باتری بزرگی یک روز و نیم عمر باتری را تامین نمی کند.”

شایان ذکر است که گلکسی اس ۲۳ اولترا از پردازنده، حافظه و فضای ذخیره سازی بهبود یافته استفاده می کند که امیدواریم ثابت شود که انرژی کمی کارآمدتر است. این یکی از زمینه های مقایسه است که ما به طور ویژه به آن توجه خواهیم کرد.

سامسونگ ادعا می کند که شما باید ۲۰٪ طول عمر بیشتری در این جدیدترین Ultra داشته باشید، بیایید امیدوار باشیم که حق با آنها باشد.

سامسونگ سیستم شارژ خود را به همان صورت حفظ کرده است و از شارژ سیمی ۴۵ واتی پشتیبانی می کند. هیچ آجر شارژی همراه هر دو گوشی وجود ندارد.

Samsung Galaxy S23 Ultra دارای قلم S Pen رنگی است

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA در مقابل SAMSUNG GALAXY S22 ULTRA:

ویژگی برای ویژگی، این دو گوشی تقریباً یکسان هستند، دقیقاً به قلم S Pen امضا (جناسی) آنها. این در قسمت زیرین هر دو تلفن ذخیره می‌شود و به شما امکان می‌دهد پیام‌ها و یادآوری‌ها را خط بکشید، با تشخیص دست خط طبیعی یادداشت‌های شما را به متن دیجیتال ترجمه می‌کند.

هر دو گوشی به اندروید ۱۳ و تجربه کاربری One UI 5.1 سامسونگ دسترسی دارند. تفاوت بزرگ در اینجا این است که Galaxy S23 Ultra با یک سال به‌روزرسانی نرم‌افزار تضمینی ارائه می‌شود – یعنی چهار سال به‌روزرسانی سیستم‌عامل اندروید و پنج سال به‌روزرسانی امنیتی.

کدام یک را باید بخرید؟
سامسونگ یکی از بهترین گوشی های سال ۲۰۲۲ را در گلکسی اس ۲۲ اولترا ساخت، بنابراین نیازی به ایجاد تغییرات گسترده با گلکسی اس ۲۳ اولترا نداشت. بر اساس افکار و برداشت های اولیه ما، سعی نکرده است.

این تغییرات در مدل امسال نسبتاً افزایشی است، اگرچه ما شیفته این هستیم که ببینیم سامسونگ با حسگر جدید ۲۰۰ مگاپیکسلی خود چه دستاوردهایی داشته است.

ما ظاهر تراشه Snapdragon 8 Gen 2 بهینه‌سازی شده S23 Ultra را نیز دوست داریم که حتی اروپایی‌ها نیز می‌توانند از آن بهره ببرند.

سوال این است که آیا با کاهش قیمت‌های گلکسی اس ۲۲ اولترا، گلکسی اس ۲۳ اولترا ارتقای ارزشمندی خواهد داشت ؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا