اخبار اینترنت

SEC شهادت ایلان ماسک را در تحقیقات خرید سهام توییتر وادار می کند

به گزارش اپ خونه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تلاش خواهد کرد تا ایلان ماسک را مجبور به شهادت در مورد خرید سهام خود در توییتر کند.

آژانس فدرال مسئول تنظیم بازارهای اوراق بهادار در حال حاضر در حال تحقیق در مورد ماسک به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار هنگام خرید سهام توییتر قبل از خرید پلتفرم رسانه اجتماعی است که از آن زمان به X تغییر نام داده است.

خرید سهام توییتر قبل از خرید این شرکت می‌تواند به این معنا باشد که ماسک در معاملات داخلی، دستکاری بازار یا حتی تخلف برای افشای بازار منصفانه مقصر بوده است.

SEC اعلام کرد که ماسک ماه گذشته طبق درخواست خود برای شهادت ظاهر نشد. بر اساس یک پرونده توسط آژانس در دادگاه فدرال در سانفرانسیسکو، که برای اولین بار توسط بلومبرگ مشاهده شد ، آژانس در حال بررسی اظهارات ماسک و افشای معاملات سهام است.

بر اساس این پرونده، از زمانی که کمیسیون SEC در آوریل ۲۰۲۲ تحقیقات خود را آغاز کرد، ماسک صدها سند ارسال کرده و دو بار در جولای ۲۰۲۲ شهادت داده است.

تحقیقات ادامه دارد و غیرعلنی است.

این آژانس گفت که ماسک ماه گذشته در سانفرانسیسکو با SEC موافقت کرد، اما دو روز قبل از جلسه برنامه ریزی شده در ۱۵ سپتامبر، میلیاردر مخالفت هایی را مطرح کرد و گفت که سانفرانسیسکو مکان مناسبی برای آن نیست.

او ادعا کرده است که اعضای هیئت منصفه سانفرانسیسکو پس از ارسال پرسشنامه ای که برای ۲۰۰ هیئت منصفه بالقوه ارسال شد با نظرات منفی اکثریت ماسک از او بدشان می آید .

SEC پیشنهاد کرد که مصاحبه را به فورت ورث، تگزاس، جایی که ماسک در آن زندگی می کند، منتقل کند، اما آژانس می گوید که او از ملاقات خودداری کرده است.

این اولین درگیری ماسک با SEC نیست. گفتنی است، پس از اینکه ماسک در سال ۲۰۱۸ توییت کرد مبنی بر اینکه وی برای هر سهم ۴۲۰ دلار خصوصی تسلا را تامین کرده و حمایت سرمایه گذاران از این معامله تایید شده است، به مدیر عامل تسلا دستور داده شده است که یک وکیل توئیت های مربوط به تسلا خود را بررسی کند .

قیمت سهام تسلا در هفته‌های پس از آن نوسان داشت، که باعث شد تحقیقات SEC در مورد اینکه آیا ماسک مرتکب تقلب در اوراق بهادار شده است یا خیر.

SEC همچنین در حال بررسی ادعاهای ماسک و تسلا در مورد قابلیت‌های “خودرانی کامل” خودروهای تسلا و همچنین استفاده تسلا از بودجه شرکت برای ساخت یک ” خانه شیشه ای” است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا