اخبار کسب و کارها

Senzai از بهینه سازی هوش مصنوعی استفاده می کند تا شرکت های LatAm را به مشتریان مناسب راهنمایی کند

به گزارش اپ خونه، کسب‌وکارها برای داشتن جدیدترین و بهترین ابزارهای هوش مصنوعی پول زیادی می‌پردازند، اما وقتی هدف کسب‌وکار شما به فناوری مرتبط نیست، اغلب اثر هوش مصنوعی کامل را دریافت نمی‌کند.

Senzai می خواهد این شرایط را برای شرکت های آمریکای لاتین تغییر دهد.

جولیان لوپز-پورتیلو و دارن تیمینز حدود یک سال پیش پس از ترک مشاغل مربوطه خود، شرکت مستقر در مکزیکوسیتی را با هم تأسیس کردند:

لوپز-پورتیلو در شرکت نرم افزاری Afiniti بود، جایی که رئیس محصول بود و محصولات اندازه گیری عملکرد و مدل سازی پیش بینی می کرد. که از هوش مصنوعی استفاده می کرد.

تیمونز که مدتی نیز در آفینیتی کار می کرد، در زمینه داده ها و معماری سازمانی در شرکت های مخابراتی در بریتانیا مشغول به کار بود.

لوپز-پورتیلو، مدیرعامل، گفت که شرکت‌هایی در هر اندازه‌ای را می‌بیند که چگونه مدل‌سازی پیش‌بینی‌کننده‌ای را که ایجاد می‌کنند، پیاده‌سازی کنند.

درعوض، آنها بر روی گرفتن پیشنهادات، تخفیف‌ها و تبلیغات برای معدود مشتریانی که فکر می‌کردند می‌توانند بر نتیجه تأثیر بگذارند، متمرکز بودند.

لوپز-پورتیلو گفت:

«من فکر می‌کردم فرصت بزرگی وجود دارد تا برخی از این آموخته‌ها را در مورد نحوه پیاده‌سازی هوش مصنوعی در شرکت‌های آمریکای لاتین بیاورم، زیرا آن‌ها هنوز به جای حل مشکلات، بر ساخت ابزار تمرکز دارند.

من فکر می‌کردم هنوز جایی وجود دارد که هنوز تحت پوشش قرار نگرفته است تا بتوانیم ابزاری بسازیم که این مشکل واقعی را برای شرکت‌ها حل کند.»

به این ترتیب، فناوری Senzai بر سه ابزار متمرکز است: اندازه‌گیری تأثیر، آزمایش و بهینه‌سازی برای تعیین اینکه کدام مشتریان احتمالاً به کمپین‌های فروش و بازاریابی خاصی پاسخ می‌دهند تا نتایج بهبود یابد.

Senzai در ابتدایی ترین مراحل است. در یک ماه گذشته راه اندازی شد و در ابتدا با مخابرات و بانک ها کار کرد.

لوپز-پورتیلو گفت که این شرکت از طریق کارمزد مبتنی بر عملکرد درآمد کسب خواهد کرد و درصدی از ارزش تولید شده را برای مشتریان دریافت خواهد کرد.

امسال یک دور اولیه ۲ میلیون دلاری برای راه اندازی با سه مشتری جمع آوری کرد، زیرا برای عرضه رسمی در پایان سال آماده می شود. ALLVP دور را رهبری کرد.

جیمنا پاردو، شریک مدیریت ALLVP، در بیانیه‌ای نوشت:

«هوش مصنوعی در حال حاضر با ظهور ChatGPT در کانون توجه قرار گرفته است. نسل جدید LLM ها (مدل های زبان بزرگ) به وضوح بسیار قدرتمند هستند و در حال حاضر موج جدیدی از ابزارهای هوش مصنوعی را ایجاد می کنند، اما باید منتظر بمانیم تا ببینیم همه اینها در نهایت چه ارزشی به همراه خواهد داشت.

اینجاست که Senzai با تمرکز بر نتایج و نه ابزارها برجسته می‌شود، آنها کاملاً در موقعیتی قرار دارند که از همه این نوآوری (به جای رقابت با آن) برای ارائه ارزش واقعی استفاده کنند.»

در همین حال، Senzai MVP خود را با آن چند مشتری اولیه توسعه می‌دهد و بودجه جدید را در مقیاس‌بندی محصول و متناسب کردن بازار محصول به کار خواهد گرفت.

لوپز-پورتیلو گفت: “در حال حاضر فقط باید همان ایده های کلی را که در آفینیتی داشتیم، اجرا کنیم. ما قبلاً با بسیاری از این مشتریان صحبت کرده‌ایم، بنابراین ایده این است که به سرعت از زمین خارج شویم.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا