اخبار اینترنت

Shazam اکنون می‌تواند آهنگ‌های یوتیوب ، اینستاگرام و TikTok را در iOS شناسایی کند

به گزارش اپ خونه ، اپل در حال ارائه به روز رسانی جدیدی برای Shazam است، برنامه این شرکت که به کاربران کمک می کند آهنگ ها را شناسایی کنند.

Shazam علاوه بر تشخیص آهنگ ها با استفاده از میکروفون، اکنون می تواند آهنگ ها را در یوتیوب ، اینستاگرام و TikTok شناسایی کند.

وقتی به یک ویدیو نگاه می کنید و توضیحات شامل هیچ اطلاعاتی در مورد آهنگ پس زمینه نمی شود، این می تواند واقعاً مفید باشد.

در آخرین به روز رسانی (نسخه ۱۵.۳۶)، همانطور که برای اولین بار ۹to5Mac مشاهده شد، این شرکت روند شناسایی آهنگ را در هر یک از برنامه های ذکر شده در بالا شرح داد. Shazam را باز کنید، روی دکمه آبی ضربه بزنید و برای دریافت نتایج به یوتیوب ، اینستاگرام و TikTok برگردید.

Shazam بر روی گوشی های اندرویدی نیز موجود است. در آن پلتفرم، این برنامه ویژگی مشابهی را برای تشخیص آهنگ‌ها از برنامه‌های دیگر ارائه می‌کند.

با این حال، کاربران باید به صراحت اجازه گوش دادن به صدا از برنامه های دیگر را بدهند. در سال ۲۰۱۹، برنامه متعلق به اپل این توانایی را به دست آورد که آهنگ هایی را که در حال گوش دادن به آنها از طریق هدفون خود هستید، تشخیص دهد .

اپل خرید Shazam را در سال ۲۰۱۸ به مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار تکمیل کرد . مدت کوتاهی پس از آن، گزینه Shazam را برای Control Center در iOS اضافه کرد. کاربران می توانند دکمه ای برای تشخیص آهنگ به طور مستقیم از آنجا قرار دهند.

در ماه مه، TikTok یک ویژگی «موسیقی جدید» را راه‌اندازی کرد . TikTok به کاربران کمک می‌کند آهنگ‌ها و هنرمندان جدید را با تبلیغ آخرین نسخه‌هایشان جستجو کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا