استارتاپ

SoftBank  صندوق جدیدی را برای جمع آوری و سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری در استارت آپ های سیاه پوستان و لاتین راه اندازی کرد

به گزارش اپ خونه، SoftBank صندوق دومی را تحت عنوان Opportunity Growth Fund راه‌اندازی کرده است تا ۱۵۰ میلیون دلار در استارت‌آپ‌های سیاه‌پوست و لاتین سرمایه‌گذاری کند.

کنگلومرای ژاپنی نیز در حال تغییر نام این تلاش است و آن را ” صندوق فرصت های باز ” می نامد و پل جاج را به عنوان رئیس صندوق منصوب کرده است.

قاضی که قبل از تغییر نام تجاری بخشی از کمیته سرمایه گذاری صندوق بود، در کنار SoftBank و برخی از شرکت های وابسته، یکی از مالکان صندوق فرصت باز (OOF) خواهد بود.

صندوق دوم با هدف فراتر رفتن از محدوده اولیه تلاش اول است که ۱۰۰ میلیون دلار در ۷۵ شرکت به رهبری افراد سیاه پوست و لاتین تبار از جمله Greenwood، Career Karma و Praxis Labs سرمایه گذاری کرد.

صندوق جدید امیدوار است ۱۵۰ میلیون دلار را ظرف سه سال مستقر کند. SoftBank شریک محدود در OOF خواهد بود.

این قاضی گفت:

“نکته کلیدی در تغییر نام این است که ما دسترسی دیگران را برای سرمایه گذاری در صندوق و افزایش مقیاس بیشتر باز می کنیم.”

«فقدان بودجه برای بنیان‌گذاران سیاه‌پوست و لاتین تبار هنوز ده‌ها میلیارد از برابری فاصله دارد. این یک گام دیگر برای اطمینان از اینکه فرصت بیشتری را برای آن بنیانگذاران با استعداد به ارمغان می آوریم است.»

صندوق رشد فرصت در سال ۲۰۲۰ توسط مارسلو کلور، مدیر وقت SoftBank ، در کنار قاضی، شریک مدیریت شو نیاتا و مدیر عامل TaskRabbit، Stacy Brown-Philpot راه‌اندازی شد.

تا کنون هفت خروجی دیده است و روی پنج تک شاخ از جمله Cityblock Health و Brex سرمایه گذاری کرده است.

سال گذشته، این صندوق برای مدت کوتاهی به یک “صندوق همیشه سبز” تبدیل شد، به این معنی که دارای ساختار صندوق باز بود که به آن اجازه می داد بدون محدودیت سرمایه خود را دوباره سرمایه گذاری کند و در مراحل مختلف سرمایه گذاری کند.

قاضی می‌گوید OOF یک قدم جلوتر می‌رود:

«Fund 2 یک وسیله نقلیه با انتهای بسته سنتی به جای یک صندوق همیشه سبز باز است. مهمترین تمایز حرکت از LP انحصاری SoftBank به باز کردن دسترسی برای سایر LPها برای سرمایه گذاری است.»

LR: پل جاج، دامی اوسونسانیا، چاد هریس، جف آسیدو

از راست به چپ : پل قاضی، رئیس صندوق فرصت های باز؛ دامی اوسونسانیا، چاد هریس و جف آسیدو

بر اساس گزارش Crunchbase، بودجه جمع‌آوری‌شده توسط بنیان‌گذاران سیاه‌پوست در سال گذشته نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافت و تنها ۱ درصد از ۲۱۵.۹ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های آمریکایی در سال گذشته را تشکیل می‌دهد.

قاضی امیدوار است سازمان‌هایی که در چند سال گذشته متعهد به حمایت از بنیان‌گذاران اقلیت شده‌اند، این صندوق را به عنوان فرصتی برای انجام این کار با فرصتی برای ورود به عنوان یک شریک محدود ببینند.

SoftBank گفت که سایر صندوق های آن مانند Vision Fund 2 به سرمایه گذاری انتخابی در سبد OOF ادامه خواهند داد.

۶۱ درصد از پرتفوی صندوق متعلق به شرکت‌های سیاه‌پوست است، در حالی که ۴۳ درصد آن‌ها متعلق به لاتین هستند (این تعداد به بیش از ۱۰۰ درصد می‌رسد، زیرا برخی از شرکت‌ها به‌عنوان آفریقایی لاتین شناخته می‌شوند.)

شرکت‌هایی که زنان تأسیس کرده‌اند، از جمله غیرسیاه‌پوستان و زنان لاتین تبار، ۱۲ درصد از نمونه کارها را تشکیل می دهند.

OOF قصد دارد به سرمایه گذاری در مراحل مختلف ادامه دهد (حدود نیمی از صندوق ۱ در شرکت های مرحله اولیه و بقیه در شرکت های مرحله رشد سرمایه گذاری شد).

این خبر خوبی برای بنیانگذاران رنگین پوست است که نیاز به تامین مالی استارت آپ های مرحله رشد خود دارند.

به نظر می رسد SoftBank در مورد توانایی خود برای ارائه مطمئن است.

این موسسه می‌گوید که Vision Fund 2 و Fund America لاتین نزدیک به ۶۰۰ میلیون دلار در شرکت‌های پرتفوی در OOF سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

این، همراه با سرمایه‌گذاری اولیه ۱۰۰ میلیون دلاری صندوق ۱ OOF، به این معنی است که SB 700 میلیون دلار در مشاغل سیاه‌پوست و تحت رهبری لاتین سرمایه‌گذاری کرده است .

قاضی گفت: «مقیاس‌سازی این واقعاً برای توانمندسازی بیشتر بنیان‌گذاران برای حل مشکلات است. با انجام این کار، آنها جهان را بهتر می کنند. آنها شرکتی می سازند که ارزشمند است و بازدهی را به سرمایه گذاران ارائه می دهد. در سطوح مختلف تأثیر می گذارد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا