اخبار اینترنت

Spotify در حال آزمایش لیست های پخش است که می توانند توسط دارندگان NFT باز شوند

به گزارش اپ خونه، باز کردن قفل دسترسی انحصاری یک وعده دیرینه بسیاری از جوامع مبتنی بر NFT بوده است.

و اکنون، Spotify به برخی از آنها کمک می کند تا این ادعا را با لیست های پخش رمزگذاری شده درک کنند.

با توجه به مجموعه‌ای از توییت‌های Kingship، یک گروه متاورس که با گروه موسیقی یونیورسال (UMG) امضا کرده است، این شرکت پخش‌کننده در حال اجرای آزمایشی لیست‌های پخشی است که می‌توانند از طریق NFT در مناطق جغرافیایی خاص باز شوند.

تحت آزمایش، Kingship یک لیست پخش ویژه منتشر کرده است که فقط دارندگان NFT کارت کلید Kingship می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

ما، KINGSHIP در تلاش هستیم تا همیشه در خط مقدم تکنولوژی و موسیقی باشیم.اکنون، با راه‌اندازی یک لیست پخش کاملاً جدید با قابلیت توکن با Spotify@ ، این تعهد را یک قدم فراتر می‌گذاریم !این یک لیست پخش ویژه منحصراً برای دارندگان کارت کلید KINGSHIP (NFT) است.

— KINGSHIP (@therealkingship) 22 فوریه ۲۰۲۳

این گروه یک سری مراحل را ارسال کرد که شامل پیوند دادن یک کیف پول رمزنگاری مانند Metamask، Trust Wallet، Rainbow، Ledger Live یا Zerion برای احراز هویت NFT است که قفل لیست پخش را باز می کند.

Kingship گفت که در حال حاضر، این تجربه فقط برای کاربران اندروید در ایالات متحده، بریتانیا، آلمان، استرالیا و نیوزلند در دسترس است.

پس چگونه کار می کند؟ به جریان زیر نگاهی بیندازید👇

برای باز کردن قفل این لیست پخش در Spotify، تنها به یک کارت کلید KINGSHIP NFT نیاز دارید. در حال حاضر، این آزمایشی فقط برای کاربران اندروید در ایالات متحده، بریتانیا، DE، AU و NZ در دسترس است. مطمئن شوید که برنامه‌های شما جدیدترین و بهترین هستند.

— KINGSHIP (@therealkingship) 22 فوریه ۲۰۲۳

این واقعیت که کاربران آیفون نمی توانند به این ویژگی دسترسی داشته باشند، تعجب آور نیست، زیرا اپل در اکتبر گذشته مجموعه ای از قوانین را برای محدود کردن عملکردهای NFT منتشر کرد .

همانطور که برای اولین بار توسط Coindesk مشاهده شد ، به غیر از Kingship، جوامع دیگری مانند Overlord ، Fluf و Kevin Rose’s Moonbirds نیز لیست‌های پخشی را منتشر می‌کنند که می‌توانند توسط دارندگان توکن آن‌ها باز شوند.

Spotify این خلبان را با اظهار نظر در مورد توییت های Overload و Kingship بدون ارائه جزئیات بیشتر تأیید کرد. این شرکت در بیانیه‌ای گفت که این یکی از آزمایش‌های متعدد روی این پلتفرم است.

در Spotify، ما به طور معمول تعدادی آزمایش را در تلاش برای بهبود تجربه کاربری خود انجام می دهیم. برخی از آن‌ها در نهایت مسیر را برای تجربه کاربری گسترده‌تر ما هموار می‌کنند و برخی دیگر فقط به عنوان یادگیری مهم عمل می‌کنند.

یکی از سخنگویان اسپاتیفای گفت: ما در حال حاضر هیچ خبر دیگری برای به اشتراک گذاشتن در مورد برنامه های آینده نداریم.

این شرکت همچنین تصریح کرد که این سرویس فقط برای کاربران Spotify Premium است. اضافه کرد که این لیست های پخش در طول دوره آزمایشی سه ماهه به روز خواهند شد.

اعلام نسخه آزمایشی لیست‌های پخش دارای دروازه NFT درست قبل از برگزاری رویداد Stream On Spotify در ۸ مارس منتشر شد.

 Spotify همچنین آزمایشی را با یک DJ مجهز به هوش مصنوعی اعلام کرد که موسیقی را برای کاربران مدیریت می‌کند .

لیست‌های پخش توکن‌دار اولین بازی Spotify با NFT نیستند. در ماه مه ۲۰۲۲، این شرکت با ویژگی نمایه ای آزمایش کرد که به هنرمندان اجازه می داد هنر دیجیتال خود را تبلیغ کنند .

سال گذشته، لیست مشاغل مرتبط با وب ۳ را در بخش های مهندسی و بازاریابی منتشر کرد.

اما، از آن زمان، شرایط اقتصاد جهانی تغییر کرده است. بسیاری از شرکت ها، از جمله Spotify ، تعداد زیادی از افراد را اخراج کرده و چندین پروژه را به حالت تعلیق درآورده اند.

به علاوه، بازارها و شرکت‌های کریپتو با دوران سختی روبرو هستند. در میان همه این ها، بسیاری از شرکت ها از جاه طلبی های وب ۳ خود صحبت نمی کنند.

این آزمایشی نشان می‌دهد که Spotify ممکن است فناوری آماده ارائه محتوای بیشتر، از جمله آهنگ‌ها، آلبوم‌ها یا پادکست‌هایی را داشته باشد که می‌توان آن‌ها را با رمز عبور کرد. امیدواریم که این شرکت در رویداد آینده خود بیشتر در مورد آن صحبت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا