اخبار اینترنت

Spotify در حال حذف گزینه پرداخت اپ استور برای مشترکین قدیمی است

به گزارش اپ خونه، مشترکین فعلی Spotify که هزینه این سرویس را از طریق اپ استور اپل پرداخت کرده اند، دیگر نمی توانند با استفاده از این روش پرداخت کنند.

کاربرانی که از طریق آن مکانیسم پرداخت می کنند در پایان چرخه صورتحساب فعلی خود به یک حساب رایگان منتقل می شوند. سپس آنها باید یک طرح پولی را از طریق وب سایت خریداری کنند.

Variety که برای اولین بار متوجه این تغییر شد، خاطرنشان کرد که شرکت پخش موسیقی اخیراً شروع به ارسال ایمیل به کاربران با استفاده از فروشگاه App به عنوان روش پرداخت آنها کرده است.

Spotify در بیانیه ای این حرکت را تایید کرد.

یکی از سخنگویان شرکت گفت:

«ما اخیراً شروع به اطلاع رسانی به تعداد کمی از کاربران کردیم که روش پرداخت قدیمی، که حساب Premium آنها به آن متصل است، منسوخ شده است. کاربرانی که از طریق ایمیل مطلع می شوند به طور خودکار از چرخه صورتحساب بعدی خود به یک حساب رایگان منتقل می شوند.

سپس کاربران این گزینه را خواهند داشت که با ورود به حساب کاربری خود در Spotify.com به یک حساب Premium ارتقا دهند . این اقدامات کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که می‌توانیم به ارائه بهترین تجربه اشتراک در کلاس برای همه کاربران خود ادامه دهیم.»

این شرکت از سال ۲۰۱۶ گزینه اشتراک از طریق خریدهای درون‌برنامه‌ای در آیفون‌ها را غیرفعال کرده است.

این شرکت از سال ۲۰۱۴ فقط برای دو سال اشتراک‌ها را از طریق اپ استور ارائه می‌دهد . پس از آن، Spotify پیامی با این مضمون نشان داد که “شما نمی توانید در برنامه به Premium ارتقا دهید، ما می دانیم که ایده آل نیست”.

Spotify و Apple سالهاست که در مورد هزینه های App Store دومی با هم اختلاف دارند. این شرکت مستقر در کوپرتینویی در حال حاضر پرونده خود را برای رد اتهامات ضد تراست اسپاتیفای به رگولاتورهای اروپایی ارائه می کند .

این شرکت استریمینگ مستقر در سوئد نیز بحث های مشابهی با گوگل در مورد هزینه خریدهای درون برنامه ای انجام شده از طریق فروشگاه Play داشته است.

با این حال، هر دو شرکت سال گذشته قراردادی را امضا کردند تا به Spotify اجازه دهند گزینه‌های صورت‌حساب شخص ثالث را آزمایش کند.

در اوایل سال جاری، اسپاتیفای در جریان تماس درآمد سه ماهه اول ۲۰۲۳ خود اعلام کرد که بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه و بیش از ۲۱۰ میلیون مشترک ممتاز دارد .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا