فناوری اطلاعات

Spotify AI DJ چیست و چگونه کار می کند

با ایجاد یک لیست پخش ترکیبی در Spotify می توانید آهنگ های مورد علاقه خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. این پلتفرم به دلیل الگوریتمی که آهنگ ها را به شخصی ترین شکل توصیه می کند، شناخته شده است. اما اکنون Spotify این شخصی‌سازی و توصیه موسیقی را با ویژگی جدیدی به نام Spotify AI DJ به سطح بالاتری رسانده است.

از زمان نوشتن این پست، این ویژگی برای کاربران Spotify Premium در ایالات متحده و کانادا در حال اجراست. در این پست، ویژگی Spotify AI DJ و نحوه عملکرد آن برای بهبود توصیه‌های موسیقی شخصی‌سازی شده را توضیح خواهیم داد. فقط مطمئن شوید که برنامه را در آیفون یا اندروید خود به روز کرده اید.

Spotify AI DJ چیست؟

آیا تا به حال احساس کرده اید که Spotify یک آهنگ یا لیست پخش را دقیقاً مطابق با روحیه شما به شما توصیه می کند؟ به عنوان مثال، شما یک لیست پخش تمرینی خوب یا یک توصیه آهنگ جدید از سبک مورد علاقه خود می خواهید. برنامه Spotify را در iPhone یا Android خود باز می کنید، که آهنگ یا لیست پخش دقیق مورد نظر را توصیه می کند. اگر آشنا به نظر می رسد، Spotify قصد دارد با معرفی ویژگی AI DJ، این تجربه توصیه شخصی را بهبود بخشد.

اعتبار تصویر: Spotify

Spotify AI DJ مانند یک راهنمای شخصی عمل می کند که سلیقه موسیقی شما را به T مطالعه می کند و توصیه هایی را بر اساس آن بیان می کند. این درست است! AI DJ یک صدای پویا با هوش مصنوعی است که از هوش مصنوعی مولد با کمک فناوری OpenAI استفاده می کند. این در شرایطی است که Spotify چگونه پلتفرم Sonantic AI Voice را در سال گذشته به دست آورد.

این AI Voice مانند یک دستیار دیجیتال در برنامه Spotify عمل می کند که مجموعه ای از توصیه های موسیقی را بر اساس علاقه و ترجیحات شما ارائه می دهد. بنابراین مانند گوش دادن به یک ایستگاه رادیویی است که در آن میزبان دی جی Spotify AI شما است و در مورد آنچه در دنیای موسیقی دوست دارید، تفسیر گفتاری ارائه می دهد.

نحوه استفاده از Spotify AI DJ

Spotify AI DJ به طور مداوم توصیه های خود را شامل یک جریان شخصی از آهنگ ها، از جمله آهنگ های قدیمی و جدید به روز می کند. یک تفسیر هوش مصنوعی صوتی قبل از شروع پخش آهنگ در برنامه، مکمل آن خواهد بود. توجه داشته باشید که این ویژگی هنوز در نسخه بتا است و ما این پست را پس از تجربه کامل آن در دستگاه خود به روز خواهیم کرد.

مرحله ۱: برنامه Spotify را در اندروید یا آیفون خود باز کنید.

گام ۲: روی Music در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.

مرحله ۳: در فید موسیقی، به پایین بروید و روی نماد پخش در کارت دی جی ضربه بزنید.

اعتبار تصویر: Spotify

مشاهده خواهید کرد که Spotify AI DJ با تفسیر خود شروع می کند و آهنگ ها را بر اساس حال و هوای شما اعلام می کند.

شما همیشه می توانید حال و هوا و حال و هوای آهنگ هایی که توسط دی جی پخش می شود را با ضربه زدن روی دکمه DJ در گوشه سمت راست پایین صفحه تغییر دهید.

اعتبار تصویر: Spotify

توجه داشته باشید که این ویژگی در مرحله آزمایش بتا در زمان نگارش در دسترس است و اواخر امسال در کشورها و زبان‌های بیشتری عرضه خواهد شد.

در زمان راه اندازی، صدای دی جی توسط خاویر ‘ایکس’ جرنیگان، مجری پادکست برنامه صبحگاهی Spotify به نام The Get Up، قرض داده می شود. این شرکت از صدای او به عنوان اولین مدل برای ویژگی AI DJ خود استفاده می کند. به زودی شاهد معرفی صداهای بیشتری با این ویژگی خواهیم بود.

چگونه این ویژگی جدید به شما کمک می کند

گوش دادن به آهنگ عالی در زمان مناسب می تواند حس عالی را برانگیزد. گاهی اوقات، شما باید به دنبال آهنگ کاملی باشید که حال و هوای شما را در برنامه Spotify تنظیم می کند. و سپس کار اضافه کردن همه آن آهنگ ها به لیست پخش فرا می رسد. با ویژگی AI DJ، Spotify قصد دارد این وظیفه دلهره آور را با اجازه دادن به هوش مصنوعی خود به طور مداوم بهترین آهنگ ها را به شما پیشنهاد دهد، به طور کامل حذف کند.

اعتبار تصویر: Spotify

به گفته اسپاتیفای، این شرکت به ویرایشگرهای موسیقی، فیلمنامه نویسان، کارشناسان و متصدیان داده خود دسترسی به فناوری هوش مصنوعی OpenAI را برای بهبود داده های خود در مورد موسیقی، هنرمندان و ژانرها داده است. می‌خواهد اطمینان حاصل کند که هر کاربر از نظر فرهنگی مرتبط و تفسیر دقیق در مقیاس دریافت می‌کند. هرچه بیشتر از این ویژگی استفاده شود، موسیقی را بهتر پیشنهاد می کند. این همچنین شامل دوست داشتن یک آهنگ یا پرش کامل یک آهنگ است.

دی جی هوش مصنوعی شخصی شما

این ویژگی باید تجربه کلی شنیدن موسیقی شما را بهبود بخشد. اما اگر نمی‌خواهید از آن استفاده کنید، همیشه می‌توانید آهنگ‌ها، لیست‌های پخش یا پادکست‌های مورد علاقه خود را در Spotify جستجو کنید. اما اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، می توانید به پست ما مراجعه کنید که راه حل هایی برای رفع کار نکردن جستجوی Spotify در اندروید و آیفون پیشنهاد می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا