اخبار کسب و کارها

Stack Overflow این شرکت ۲۸ در صد از کارکنان خود را کاهش می دهد

به گزارش اپ خونه، شرکت متعلق به Prosus  اعلام کرد که Stack Overflow سایت جامعه توسعه دهندگان ۲۸ درصد از کارکنان خود را اخراج کرده است .

در یک پست وبلاگی ، Prashanth Chandrasekar مدیر عامل Stack Overflow نشان داد که این شرکت بر روی مسیر خود به سمت سودآوری متمرکز است.

در حالی که در این پست توضیحی در مورد دلیل کاهش مشاغل ارائه نشده است، اما به تغییر بودجه مشتریان به جای دیگری “به دلیل فشارهای اقتصاد کلان” اشاره شده است.

«امسال ما گام‌های زیادی برداشتیم تا کمتر هزینه کنیم. تغییرات از طریق لنز به حداقل رساندن تأثیر بر زندگی Stackers دنبال شده است. متأسفانه، این تغییرات کافی نبود و ما تصمیم بسیار دشواری را برای کاهش تعداد کارکنان شرکت تا حدود ۲۸ درصد گرفته‌ایم.»

در حالی که Stack Overflow در درجه اول یک وب‌سایت پرسش و پاسخ برای مصرف‌کنندگان است، اما محصولات سازمانی مانند «Stack Overflow برای تیم‌ها» نیز دارد که به سازمان‌ها کمک می‌کند یک پایگاه دانش در سطح شرکت را حفظ کنند.

این شرکت تعداد کارکنان اخراج شده را مشخص نکرده است. با این حال، از آنجایی که در سال گذشته تعداد کارکنان خود را به بیش از ۵۰۰ نفر رسانده بود ، احتمالاً بیش از ۱۰۰ نفر تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

با محبوبیت هوش مصنوعی مولد برای کمک به کدنویسان با مشکلات مختلف، Stack Overflow نسبت به سال گذشته شاهد کاهش ترافیک خود بوده است .

در ماه آگوست، این شرکت گفت که به دلیل هوش مصنوعی مولد، انتظار دارد «در ماه‌های آینده در ترافیک و تعامل سنتی افزایش و کاهش پیدا کند».

در اوایل سال جاری، Stack Overflow از شرکت‌های هوش مصنوعی درخواست کرد که برای داده‌های آموزشی هزینه پرداخت کنند .

در ژانویه، کاربران را از ارسال پاسخ های تولید شده توسط هوش مصنوعی منع کرد . این شرکت همچنین در تلاش است تا قابلیت های هوش مصنوعی خود را تقویت کند. در ماه جولای، OverflowAI را با ویژگی‌هایی مانند جستجوی مولد مبتنی بر هوش مصنوعی راه‌اندازی کرد .

Big Tech همچنین به سرعت در حال حرکت است تا محصولات مولد با کمک هوش مصنوعی را به شیوه ای سریع برای کدنویس ها در دسترس قرار دهد.

ماه گذشته، GitHub دسترسی به چت Copilot خود را برای تک تک کاربران گسترش داد . در ماه مه، طی کنفرانس توسعه دهندگان خود، گوگل مجموعه ای از ابزارهای کدنویسی مبتنی بر هوش مصنوعی، از جمله یک ربات کمکی به نام Codey را معرفی کرد .

این شرکت همچنین ابزار هوش مصنوعی محاوره ای Bard خود را برای کمک به کاربران در تولید کد و اشکال زدایی آموزش داده است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا