اخبار اینترنت

Tawi کنیایی برای برنده شدن مایکروسافت Imagine Cup دچار اختلال پردازش شنوایی می شود

به گزارش اپ خونه، رقابت دانش‌آموزی مایکروسافت با نام Imagine Cup برنده امسال شد : Tawi، تیمی از کنیا که از ابزارهای یادگیری ماشینی برای کمک به کودکان مبتلا به اختلال پردازش شنوایی برای درک بهتر دیگران استفاده می‌کرد.

APD یک وضعیت شنوایی است که در آن فردی صدا را به خوبی می شنود اما مغزش در پردازش آن مشکل دارد.

این می تواند منجر به تاخیر در یادگیری و درک گفتار و همچنین ناراحتی های روزمره شود زیرا ارتباط مستلزم کار و تمرکز بیشتر است.

جان اونسونگو مابیا، مونا نعمان سعید، سینتیچه موسوو سیشمبی و زکریا حسین Tawi را تشکیل دادند زیرا همگی می‌خواستند چیزی در فناوری آموزشی بسازند و تصمیم گرفتند که APD را انتخاب کنند زیرا یکی از اعضا خواهر یا برادری با آن دارد.

معمولاً سمعک همان چیزی است که تجویز می شود، زیرا می تواند به جداسازی و تأکید بر صداها کمک کند.

اما تهیه و نگهداری سمعک بسته به محل زندگی شما ممکن است دشوار باشد و حتی ممکن است راه حل مناسبی نباشد.

با دانستن اینکه چه چیزی در پردازش و زیرنویس صدا در زمان واقعی امکان پذیر است، تیم تصمیم گرفت یک ابزار متمرکز بر APD بسازد که با یک گوشی هوشمند و هدفون معمولی کار می کند.

« Tawi یک نام سواحیلی است و در انگلیسی به معنای جوانه زدن برگ است. بچه‌ها نسل جوانه‌زن هستند و ما می‌خواستیم کاری برای آنها انجام دهیم تا آنها را ارتقا دهند و به حداکثر توانایی خود برسند.»

برنامه Team Tawi سرکوب نویز را انجام می‌دهد، بر گفتار تأکید می‌کند و آن گفتار را در زمان واقعی به متن تبدیل می‌کند و می‌تواند برای نیازهای خاص کودک و مشکلات شنوایی پیکربندی شود.

سعید در توضیح پروژه خود گفت:

“ما معتقدیم که Tawi که از تشخیص و تقویت گفتار در زمان واقعی استفاده می کند، می تواند یک تغییر دهنده بازی برای این کودکان باشد و به آنها امکان می دهد تا در محیط های اجتماعی و آموزشی مشارکت بیشتری داشته باشند.”

“امید ما این است که Tawi در نهایت به طور گسترده در دسترس قرار گیرد و به رفع نیازهای حیاتی جامعه کمک کند.”

برنده نهایی Imagine Cup، که از بین سه فینالیست منطقه ای و چندین برنده دیگر دسته بندی شده است، ۱۰۰۰۰۰ دلار به خانه می برد.

تیم Tawi به همراه لپ تاپ هایشان

دو فینالیست دیگر نیز شایسته ذکر هستند:

ابزار نظارت بر قلب از تایلند : این بچه‌ها دستگاهی را جمع‌آوری کرده‌اند که گوشی‌پزشکی را به تلفن هوشمند متصل می‌کند و از یادگیری ماشینی برای کمک به تجزیه صدای ورودی استفاده می‌کند و به افراد اجازه می‌دهد خود را برای ناهنجاری بررسی کنند.

Eupnea : یک تیم آمریکایی که از هوش مصنوعی برای گوش دادن به سرفه های بیماران سل استفاده می کند و به توصیه گزینه های درمانی کمک می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا