اخبار اینترنت

Threads اینستاگرام اکنون یک پنجم کاربران فعال هفتگی توییتر را دارد

به گزارش اپ خونه، راه اندازی اینستاگرام Threads یک شبه موفقیت آمیز بوده است و در عرض چند روز پس از ورودش از ۱۰۰ میلیون کاربر عبور کرده است .

اکنون، داده‌های جدید نشان می‌دهد که این برنامه قبلاً به یک پنجم از پایگاه کاربر فعال هفتگی توییتر در سراسر جهان و ۸۶ برابر تعداد کاربران فعال هفتگی بزرگترین رقیب توییتر در ایالات متحده، Truth Social که دارای یک پایگاه کاربر فعال هفتگی بود، رسیده است.

بینش‌های جدید ارائه‌شده توسط شرکت اطلاعاتی اپلیکیشن data.ai ، به دنبال تحلیل دیگری از کشش اولیه Threads است که افت جزئی در استفاده اولیه را نشان داده بود.

بر اساس گزارش شرکت اطلاعاتی اپلیکیشن Sensor Tower در اواخر هفته گذشته، کاربران فعال روزانه Threads در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه کاهش یافتند – حدود ۲۰ درصد نسبت به شنبه کاهش یافت.

طبق گزارش CNBC، این شرکت گفت که زمان صرف شده نیز ۵۰٪ از ۲۰ دقیقه به ۱۰ دقیقه کاهش یافته است.

data.ai خاطرنشان می کند، اما حرکت Threads هنوز به پایان نرسیده است. طبق برآوردهای فعلی، این برنامه اکنون بیش از ۱۵۰ میلیون بار دانلود کرده است – که ۵.۵ برابر سریعتر از Pokémon Go شرکت Niantic است که رکورد بزرگترین عنوان راه اندازی برنامه را از زمان اولین عرضه خود در جولای ۲۰۱۶ در اختیار داشت.

Data.ai همچنین بینش‌های جدید دیگری در مورد ماهیت مخاطبان Threads به اشتراک گذاشت و دریافت که رقیب توییتر در طول اولین هفته جزئی از در دسترس بودن، حدود ۹۳ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان، قبل از اعلام رسمی ۱۰۰ میلیون ثبت نام خود، جذب کرده است.

این شرکت همچنین دریافت که هند از نظر دانلود اپلیکیشن جدید پیشتاز است و ۳۳ درصد از دانلودهای جهانی را به خود اختصاص داده است.

پس از آن برزیل (۲۲%)، پس از آن ایالات متحده (۱۶%) و در نهایت مکزیک و ژاپن به ترتیب با ۸% و ۵% قرار دارند.

با این حال، به دلیل موانع نظارتی مربوط به نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی و شیوه‌های جمع‌آوری داده، در حال حاضر در اتحادیه اروپا در دسترس نیست .

متا حتی اخیراً شروع به جلوگیری از کارکردن کاربران اتحادیه اروپا از کار کردن در اطراف Threads از طریق VPN کرد .

چند روز پیش، Threads اولین به‌روزرسانی بزرگ خود را از زمان راه‌اندازی آن منتشر کرد ، که پشتیبانی از iOS 17 را که اکنون به عنوان نسخه بتا عمومی در دسترس است، در کنار سایر تغییرات کوچکتر به ارمغان آورد.

هنوز پیشرفت‌های بزرگ‌تری مانند فید زیر، دکمه ویرایش، پشتیبانی از چند حساب، و یکپارچه‌سازی با ActivityPub، پروتکلی که جایگزین محبوب و غیرمتمرکز توییتر Mastodon را تامین می‌کند، در پیش است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا