اخبار اینترنت

Threads بالاخره در دسترس کاربران اتحادیه اروپا قرار گرفت

به گزارش اپ خونه، پنج ماه پس از راه اندازی آن در ماه ژوئیه، شبکه اجتماعی متا Threads اکنون در نهایت برای افرادی که در اتحادیه اروپا زندگی می کنند در دسترس است.

مارک زاکربرگ در پستی در Threads اعلام کرد که متا Threads را برای کشورهای بیشتری در اروپا باز می کند.

وب سایت Threads.net حالت «استفاده بدون پروفایل» دارد که نیازی به ورود کاربران از طریق اینستاگرام ندارد. در حالی که کاربران می‌توانند از طریق آن حالت به پست‌ها نگاه کنند، نمی‌توانند به آن‌ها پاسخ دهند، لایک کنند یا دوباره پست کنند.

اگر از Threads در اتحادیه اروپا بدون هیچ نمایه/پروفایلی استفاده می کنید، یک فید با الگوریتمی کامل را مشاهده خواهید کرد. همچنین می‌توانید حساب‌ها را جستجو کنید، اما ظاهراً برای پست‌ها کار نمی کند.

در زمان راه اندازی در ماه ژوئیه، این شرکت دسترسی به شبکه اجتماعی جدید در اتحادیه اروپا را محدود کرد تا با قوانین مختلف این بلوک مطابقت داشته باشد.

کاربران قادر به دانلود برنامه برای دسترسی به شبکه اجتماعی نبودند و در آن زمان، Threads حتی یک نسخه وب برای دسترسی به پست ها از طریق URL ها نداشت.

در ماه جولای، چند روز پس از راه‌اندازی Threads، متا مجبور شد اقدامات اضافی را برای جلوگیری از استفاده کاربران مستقر در اتحادیه اروپا از VPN برای دسترسی به شبکه اجتماعی انجام دهد.

راه اندازی رسمی پس از گزارش ماه گذشته وال استریت ژورنال که نشان داد متا قصد دارد Threads را در دسامبر در اتحادیه اروپا راه اندازی کند، انجام شد .

هفته گذشته، Threads یک تایمر شمارش معکوس را در صفحه اصلی خود قرار داد که به راه اندازی در ۱۴ دسامبر در منطقه اشاره می کند.

زاکربرگ در جریان تماس درآمد سه ماهه سوم متا گفت که Threads کمتر از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد . راه اندازی این شبکه اجتماعی در اتحادیه اروپا به این شرکت کمک می کند تا از این مرز عبور کند.

زاکربرگ اعلام کرد که Threads آزمایش یکپارچه سازی ActivityPub را آغاز کرده است . به این ترتیب، پست‌هایی که در ابتدا در شبکه اجتماعی متا منتشر می‌شد، می‌توانند در شبکه‌های غیرمتمرکز سازگار مانند Mastodon ظاهر شوند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا