استارتاپ

Tiger Global و Ribbit صد میلیون دلار دیگر در PhonePe سرمایه گذاری می کنند

به گزارش اپ خونه، PhonePe گفت ۱۰۰ میلیون دلار دیگر را به عنوان بخشی از دور جاری جمع آوری کرده است ، رایزنی که تاکنون ۴۵۰ میلیون دلار با وجود رکود بازار جمع آوری کرده است، زیرا غول فین تک هندی پس از جدایی اخیر از شرکت مادر Flipkart، جنگ خود را افزایش می دهد.

Ribbit Capital، Tiger Global و TVS Capital صد میلیون دلار جدید را وارد این استارتاپ کردند.

دور در حال انجام، PhonePe که مقر آن در بنگلور است، ارزش پیش از پولی ۱۲ میلیارد دلاری دارد. PhonePe تحت حمایت Walmart قبلا گفته بود که قصد دارد تا ۱ میلیارد دلار به عنوان بخشی از دور تامین مالی جاری جمع آوری کند.

اسکات شلیفر، شریک تایگر گلوبال، گفت:

«ما هیجان زده هستیم که به همکاری خود با PhonePe ادامه دهیم زیرا آنها بخش پرداخت های دیجیتال را در هند رهبری می کنند، بازاری که معتقدیم هنوز در مراحل اولیه با پتانسیل رشد قابل توجهی در پیش است.»

PhonePe با ارزش ۱۲ میلیارد دلاری با ارزش ترین استارت آپ فین تک هند است. با Google Pay و Paytm رقابت می کند. Paytm که انتظار دارد تا ماه مارس سال جاری به درآمد یک میلیارد دلاری برسد، در حال حاضر ۴.۵ میلیارد دلار ارزش دارد.

مطمئناً PhonePe پیشرو آشکار در بازار پرداخت های تلفن همراه در UPI است، شبکه ای که توسط ائتلافی از بانک های خرده فروشی در هند ساخته شده است.

UPI تبدیل به محبوب‌ترین روش مبادلات آنلاین هندی‌ها شده است و بیش از ۸ میلیارد تراکنش در ماه را پردازش می‌کند. PhonePe هفت ساله حدود ۵۰ درصد از تمام این تراکنش ها را فرمان می دهد.

یکی از نگرانی‌های رشد PhonePe این بود که رگولاتورهای هندی کنترل ارزش بازار را برای هر بازیکن اعمال می‌کردند، اما مهلت دستورالعمل‌های جدید ماه گذشته تمدید شد و اکنون تا سال ۲۰۲۵ اجرایی نخواهد شد و به PhonePe دو سال دیگر رشد سریع می‌دهد.

PhonePe به آرامی از پایگاه بزرگ ۳۰۰ میلیون کاربر خود برای فروش متقابل طیفی از محصولات از جمله بیمه استفاده می کند.

همچنین گمانه زنی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه PhonePe ممکن است در نهایت تلاش کند تا به یک بانک تبدیل شود، که تا حدی ارزش فعلی آن را بهتر توجیه می کند. PhonePe در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۲ درآمدی معادل ۲۳۴.۳ میلیون دلار داشته است.

طبق گزارش ارزیابی تهیه شده توسط شرکت حسابرسی KPMG و ارائه شده توسط PhonePe در ماه گذشته، PhonePe درآمدی معادل ۳۲۵ میلیون دلار برای سال ۲۰۲۲ و ۵۰۴ میلیون دلار برای سال ۲۰۲۳ پیش بینی می کند.

KMPG در گزارش ارزیابی خود نوشت که این استارتاپ انتظار ندارد EBIDTA را که یک معیار کلیدی سودآوری است، تا سال ۲۰۲۵ مثبت کند. اطلاعات مالی و معیارهای PhonePe از گزارش ارزیابی قبلاً گزارش نشده است.

سامیر نیگام، یکی از بنیانگذاران، گفت:

«ما مفتخریم که مجموعه بزرگی از سرمایه‌گذاران پیشرو جهانی، چه موجود و چه جدید، داریم که به مأموریت ما در ساختن پلت‌فرم‌های فناوری عظیم برای ایجاد مشارکت مالی و دیجیتالی در مقیاس بزرگ در هند اعتقاد دارند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا