نرم افزار موبایل

TikTok در حال آزمایش ویژگی‌ای است که از هوش مصنوعی برای ایجاد آهنگ‌ها بر اساس درخواست‌ها استفاده می‌کند

به گزارش اپ خونه، این شرکت تأیید کرد که TikTok در حال آزمایش یک ویژگی جدید “AI Song” است که از هوش مصنوعی برای ایجاد آهنگ ها بر اساس درخواست هایی که کاربران وارد می کنند استفاده می کند.

AI Song یک ویژگی آزمایشی است و در حال حاضر فقط برای تعداد معینی از کاربران در دسترس است. این ویژگی برای استفاده برای سرگرمی طراحی شده است.

این شرکت گفت که AI Song از Bloom، یک مدل زبان بزرگ، برای ایجاد اشعار بر اساس دستورات متنی استفاده می‌کند. سپس اشعار با موسیقی از کاتالوگ از پیش ذخیره شده ایجاد شده در TikTok جفت می شوند.

AI Song با درخواست از کاربران برای “وارد کردن یک درخواست برای تولید آهنگ” شروع می شود.

TikTok برخی از دستورات پیشنهادی مانند “رفتن به کنسرت”، “یک شروع جدید” و “نوازش با حیوانات خانگی” را ارائه می دهد. یا می توانید درخواست خود را وارد کنید. پس از وارد شدن یک درخواست، برنامه شروع به تولید آهنگ شما می کند.

پس از چند ثانیه، برنامه اشعار مربوط به درخواست شما را ایجاد می کند و آن را با موسیقی جفت می کند. می‌توانید با جابجایی بین «پاپ»، «EDM» و «Hiphop» حال و هوای آهنگ را تغییر دهید. نتیجه نهایی یک آهنگ عجیب با متن بر اساس متنی است که وارد شده است.

این برنامه خاطرنشان می کند که هنگام استفاده از AI Song “قوانینی وجود دارد که باید رعایت شود”.

به عنوان مثال، این ویژگی را نمی توان برای سوء استفاده یا آسیب رساندن به خردسالان یا انتشار اطلاعات نادرست یا شخصی که به دیگران آسیب می رساند استفاده کرد. همچنین نمی توان از آن برای بدنام کردن، جعل هویت یا آزار دیگران استفاده کرد.

مانند هر ویژگی تستی دیگر، مشخص نیست که چه زمانی AI Song به طور گسترده‌تری عرضه خواهد شد. TikTok اشاره کرد که ممکن است نام این ویژگی را در آینده تغییر دهد.

TikTok تنها شرکتی نیست که ابزارهایی را برای کمک به کاربران در ایجاد موسیقی برای ویدیوهای کوتاه ارائه کرده است.

چند ماه پیش، یوتیوب ویژگی “Dream Track” را راه اندازی کرد که به سازندگان اجازه می دهد موسیقی متن های ۳۰ ثانیه ای تولید شده توسط هوش مصنوعی بسازند.

کاربران می توانند موسیقی متن فیلم را با صدای هنرمندان منتخب از جمله الک بنجامین، چارلی پوث، چارلی ایکس ایکس، دمی لواتو، جان لجند، سیا، تی پین، تروی سیوان و پاپوس ایجاد کنند.

شایان ذکر است که در حالی که ویژگی جدید TikTok برای صنعت موسیقی طراحی نشده است، ByteDance مادر TikTok در ژوئن گذشته یک برنامه تولید موسیقی رایگان را در ایالات متحده راه اندازی کرد تا به نوازندگان کمک کند صدا را به روشی شبیه به ایستگاه های کاری صوتی دیجیتال هوشمند (DAWs) قابل حمل ایجاد و ویرایش کنند.

با Ripple، کاربران می توانند مستقیماً یک ملودی را در برنامه بخوانند یا زمزمه کنند، پس از آن برنامه از یادگیری ماشینی برای گسترش ملودی و تبدیل آن به آهنگ ساز استفاده می کند.

مدل این برنامه بر روی موسیقی هایی که دارای مجوز یا متعلق به ByteDance هستند آموزش داده شده است. Ripple به کاربران امکان می دهد فایل های صوتی را به راحتی بر روی دستگاه تلفن همراه خود ضبط، برش و ویرایش کنند.

ویژگی جدید  AI Song زمانی ارائه می شود که TikTok عمیق تر به تجارت موسیقی پیش می رود. سال گذشته، سرویس پخش موسیقی خود را با نام «TikTok Music» در کشورهای منتخب راه‌اندازی کرد تا شرکت‌هایی مانند اسپاتیفای و اپل موزیک را به چالش بکشد.

اگرچه TikTok هیچ جزئیاتی در مورد زمانی که قصد دارد این سرویس پخش جریانی را در ایالات متحده راه اندازی کند، به اشتراک نگذاشته است، اما بیش از یک سال است که ByteDance یک درخواست علامت تجاری به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده برای سرویسی به نام “TikTok Music” ارائه کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا