اخبار اینترنت

TikTok در حال آزمایش یک ربات چت هوش مصنوعی درون برنامه ای به نام Tako است

به گزارش اپ خونه، چت ربات‌های هوش مصنوعی، مانند ChatGPT، بسیار محبوب هستند، بنابراین جای تعجب نیست که بدانید TikTok اکنون در حال آزمایش ربات چت هوش مصنوعی خود نیز است.

این ربات که “Tako” نام دارد در حال آزمایش محدود در بازارهای منتخب است، جایی که در سمت راست رابط TikTok، بالای نمایه کاربر و دکمه های دیگر برای لایک، نظرات و نشانک ها ظاهر می شود.

وقتی روی آن ضربه زده می‌شود، کاربران می‌توانند با استفاده از جستارهای زبان طبیعی، سؤالات مختلفی درباره ویدیو از Tako بپرسند یا با درخواست توصیه، محتوای جدیدی را کشف کنند.

به عنوان مثال، Tako ممکن است هنگام تماشای ویدیوی تاج‌گذاری شاه چارلز به کاربران پیشنهاد کند که «اهمیت تاج‌گذاری شاه چارلز سوم چیست؟»

یا، اگر کاربران به دنبال ایده‌هایی برای تماشای چیزی بودند، می‌توانند از Tako بخواهند تا چند ویدیو در مورد یک موضوع خاص – مانند ویدیوهای خنده‌دار حیوانات خانگی – پیشنهاد کند.

ربات با لیستی از نتایج که شامل نام، نویسنده و موضوع ویدیو و همچنین پیوندهایی به ویدیوهای پیشنهادی است، پاسخ می‌دهد. از اینجا، می‌توانید روی تصویر کوچک ویدیو کلیک کنید تا به محتوا هدایت شوید.

این ربات در حال آزمایش عمومی توسط شرکت اطلاعاتی برنامه Watchful.ai کشف شد و TikTok تأیید کرد که آزمایش‌ها اکنون زنده هستند.

یکی از سخنگویان TikTok گفت:

«قرار گرفتن در خط مقدم نوآوری هسته اصلی ایجاد تجربه TikTok است و ما همیشه در حال بررسی فناوری‌های جدیدی هستیم که به جامعه ما ارزش می‌افزاید.

در بازارهای منتخب، ما در حال آزمایش راه‌های جدیدی برای تقویت جستجو و اکتشاف در TikTok هستیم و مشتاقانه منتظریم تا از جامعه خود بیاموزیم، زیرا همچنان به ایجاد مکانی امن که سرگرم کننده، الهام‌بخش خلاقیت و فرهنگ می‌باشد، هستیم.»

با این حال، اگرچه Watchful.ai می‌گوید چت ربات هوش مصنوعی را در آزمایش‌های دستگاه‌های iOS در ایالات متحده پیدا کرده است، TikTok می‌گوید نسخه فعلی ربات در حال حاضر در ایالات متحده عمومی نیست، اما در سایر بازارهای جهانی از جمله نسخه اولیه در حال آزمایش است.

ما همچنین می‌دانیم که ربات در حساب‌های خردسالان ظاهر نخواهد شد.

در پشت صحنه، TikTok از یک ارائه دهنده ناشناخته AI شخص ثالث استفاده می کند که TikTok برای نیازهای خود سفارشی کرده است.

این اصلاح شامل استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی داخلی TikTok یا شرکت مادر ByteDance نمی‌شود.

در اولین راه‌اندازی، TikTok در یک پیام بازشو به کاربران توصیه می‌کند که Tako همچنان «تجربی» در نظر گرفته می‌شود و بازخورد آن «ممکن است درست یا دقیق نباشد» – سلب مسئولیتی که برای همه چت‌ربات‌های مدرن هوش مصنوعی، از جمله ChatGPT OpenAI و AI Google اعمال می‌شود.

بین دیگران. TikTok همچنین تاکید می‌کند که برای مشاوره پزشکی، حقوقی یا مالی نباید به چت بات اعتماد کرد. (ما درک می کنیم که عبارت در تصویر زیر ممکن است منعکس کننده نسخه قبلی ربات به جای آزمایش های فعلی باشد.)


افشای اطلاعات همچنین اشاره می‌کند که تمام مکالمات Tako برای اهداف ایمنی و به‌طور مبهم برای «تقویت تجربه شما» بررسی می‌شود.

این یکی از عوارضی است که متأسفانه با استفاده از چت ربات های هوش مصنوعی مدرن به وجود می آید.

از آنجایی که فناوری‌ها بسیار جدید هستند، شرکت‌ها تصمیم می‌گیرند تا تعاملات مشتریان را ثبت کنند و آنها را بررسی کنند تا به بهبود ربات‌های خود کمک کنند.

اما از نقطه نظر حفظ حریم خصوصی، این بدان معناست که مکالمات هوش مصنوعی پس از پایان چت ها حذف نمی شوند، که خطرات بالقوه ای را به همراه دارد.

برخی از شرکت‌ها با اجازه دادن به کاربران برای حذف دستی چت‌های خود، مانند کاری که اسنپ با ربات چت با هوش مصنوعی من در برنامه اسنپ چت انجام داده است، این نگرانی را در مورد حفظ حریم خصوصی مصرف‌کننده برطرف کرده‌اند.

TikTok رویکردی مشابه با Tako در پیش گرفته است، زیرا به کاربران اجازه می‌دهد چت‌های خود را حذف کنند.

با این حال، مشخص نیست که چت ربات هوش مصنوعی داده های مرتبط با نام کاربر یا سایر اطلاعات شخصی را ثبت می کند یا خیر.

خط‌مشی‌های نگهداری طولانی‌مدت داده یا جنبه‌های حریم خصوصی ربات چت نیز در حال حاضر قابل تعیین نیست.

خطرات امنیتی چت ربات‌های هوش مصنوعی باعث شده است که برخی از شرکت‌ها این ربات‌ها را در محل کار خود ممنوع کنند، از جمله اپل، که تا آنجا پیش رفته است که کارمندان را از استفاده از ابزارهایی مانند ChatGPT OpenAI یا Copilot GitHub متعلق به مایکروسافت به دلیل نگرانی در مورد افشای اطلاعات محرمانه محدود کرده است.

بانک‌هایی مانند بانک آمریکا، سیتی، دویچه بانک، گلدمن ساکس، ولز فارگو و جی‌پی مورگان ، و همچنین والمارت ، سامسونگ و غول مخابراتی ورایزون، از جمله بانک‌هایی هستند که اخیراً تحریم‌های مشابهی را وضع کرده‌اند.

اینکه چرا مصرف کنندگان حتی یک ربات چت هوش مصنوعی در TikTok می خواهند، موضوع دیگری است.

در حالی که بیشتر شرکت‌ها به نوعی، شکل یا شکلی با هوش مصنوعی آزمایش می‌کنند، TikTok معتقد است که ربات چت می‌تواند بیشتر از پاسخ دادن به سؤالات مربوط به یک ویدیو انجام دهد – همچنین می‌تواند راهی متفاوت برای کاربران برای نمایش محتوا در برنامه باشد، فراتر از تایپ کردن در یک برنامه.

در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایشات TikTok و انتشار عمومی چت بات، این می تواند به تهدیدی برای گوگل تبدیل شود، با توجه به اینکه گوگل قبلاً متوجه شده است که Gen Z چگونه به TikTok و Instagram به عنوان اولین جایی که برای جستجو در موضوعات خاص مراجعه می کنند، روی می آورند.

به زودی، گوگل شروع به ارائه یک تجربه مکالمه در جستجو خواهد کرد، اما اگر TikTok چت ربات هوش مصنوعی درون برنامه‌ای خود را داشته باشد، می‌تواند کاربران جوان‌تر را تشویق کند تا به طور کلی گوگل را دور بزنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا