اخبار اینترنت

TikTokerها از ممنوعیت احتمالی عصبانی هستند

“کنگره به وضوح اعلام کرد که TikTok را درک نمی کنند”
به گزارش اپ خونه، پس از جلسه استماع پنج ساعته شو زی چو، مدیر عامل TikTok در کنگره ، ابی ریچاردز، محقق اطلاعات ، نظرات بسیاری از سازندگان را خلاصه کرد: «در واقع قابل توجه است که کنگره چقدر کمتر از یک فرد معمولی درباره رسانه های اجتماعی می داند. »

در سراسر TikTok، کاربران نمایندگان کنگره را به دلیل درک نادرست از نحوه عملکرد فناوری مورد تمسخر قرار دادند .

در یک نمونه، نماینده ریچارد هادسون (R-NC) از Chew پرسید که آیا TikTok به شبکه وای فای خانگی کاربر متصل است یا خیر. چو گیج شده پاسخ داد: «فقط اگر کاربر وای فای را روشن کند.»

سؤالات جاهلانه منحصر به بازجویی دولت از چو نبود. در یک جلسه استماع برجسته در سال ۲۰۱۸، سناتور فقید اورین هچ (R-UT) به طرز بدنامی از مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا پرسید که اگر این برنامه رایگان باشد، فیس بوک چگونه درآمد کسب می کند.

زاکربرگ پاسخ داد: ” سناتور، ما تبلیغات اجرا می کنیم “، اما نتوانست یک پوزخند را خفه کند.

در طول یک جلسه استماع فناوری دو سال پیش، سناتور ریچارد بلومنتال (D-CT) با پرسیدن از رئیس ایمنی جهانی فیس بوک که آیا او “متعهد به پایان دادن به finsta” است، یک لحظه بدنام دیگر ایجاد کرد.

به همان اندازه که این کاستی‌ها در دانش پایه سرگرم‌کننده هستند، سازندگان TikTok نگرانی‌های جدی در مورد آینده برنامه‌ای دارند که به آن‌ها یک جامعه و در برخی موارد شغلی می‌بخشد.

Vitus “V” Spehar خالق TikTok که با نام Under the Desk News شناخته می شود ، با به اشتراک گذاری اخبار جهانی به روشی قابل دسترس، ۲.۹ میلیون دنبال کننده جمع کرده است.

 Spehar گفت: «من فکر می‌کنم واقعاً نگران‌کننده است که یک دولت در حال بررسی حذف شهروندان آمریکایی از مکالمه جهانی در برنامه‌ای به قدرتمندی TikTok است. این فقط ممنوع کردن برنامه در ایالات متحده نیست، بلکه به معنای قطع ارتباط شهروندان آمریکایی از کانادا، بریتانیا، مکزیک، ایران، اوکراین و همه گزارش‌های خط مقدم که از آن کشورها می‌بینیداست.»

در یک کنفرانس مطبوعاتی بعد از ظهر چهارشنبه به میزبانی نماینده جمال بومن (D-NY)، یک صدای مخالف نادر در کنگره که سوالاتی را در مورد آنچه او به عنوان “هیستری و وحشت” پیرامون TikTok توصیف کرد، مطرح کرد.

Vitus Spehar، مجری کانال TikTok Under The News Desk، در جریان یک کنفرانس خبری در خارج از ساختمان کنگره ایالات متحده در واشنگتن، دی سی، ایالات متحده، در روز چهارشنبه، 22 مارس 2023، میزبان یک جریان زنده است.

Vitus Spehar، مجری کانال TikTok Under The News Desk، در جریان یک کنفرانس خبری در خارج از ساختمان کنگره ایالات متحده در واشنگتن، دی سی، ایالات متحده، در روز چهارشنبه، ۲۲ مارس ۲۰۲۳، میزبان یک جریان زنده است

Vitus Spehar، مجری کانال TikTok Under The News Desk، در جریان یک کنفرانس خبری در خارج از ساختمان کنگره ایالات متحده در واشنگتن، دی سی، ایالات متحده، در روز چهارشنبه، ۲۲ مارس ۲۰۲۳، یک جریان زنده را میزبانی می کند.

کنگره تصریح کرد که آنها TikTok را درک نمی کنند، آنها به صحبت های رای دهندگان خود که در جامعه TikTokers هستند گوش نمی دهند  و از این هیستری TikTok به عنوان راهی برای تصویب قانونی استفاده می کنند که به آنها قدرت فوق العاده می دهد تا هر برنامه ای را که فکر می کنند ممنوع کنند.

اخلاق مداران فناوری و سازندگان به طور یکسان در این ناامیدی سهیم هستند. دکتر کیسی فیزلر، استاد اخلاق فناوری و سیاست‌گذاری در دانشگاه کلرادو بولدر، معتقد است که نگرانی‌های امنیت ملی در مورد این برنامه اغراق‌آمیز است.

فیزلر گفت: “به نظر می رسد این خطر در حال حاضر کاملاً حدس و گمان است و برای من مطمئن نیستم که چگونه به طور قابل توجهی بدتر از همه چیزهایی است که در حال حاضر در مورد رسانه های اجتماعی نگران کننده هستند و دولت روی آنها تمرکز نکرده است.”

فیزلر بیش از ۱۰۰۰۰۰ دنبال کننده در TikTok دارد، جایی که او موضوعاتی مانند تفاوت های ظریف در تعدیل محتوا و سایر موضوعاتی را که ممکن است در دوره های تحصیلات تکمیلی او مطرح شود را بررسی می کند.

فیزلر گفت : «من فکر نمی‌کنم هیچ راهی برای این موضوع به عنوان یک مسئله عمومی حفظ حریم خصوصی داده‌ها بدون پیگیری سایر شرکت‌های فناوری وجود داشته باشد . تنها چیزی که منطقی است این است که به معنای واقعی کلمه فقط مربوط به این واقعیت است که این شرکت در چین مستقر است.»

هنوز هیچ مدرکی مبنی بر اشتراک گذاری داده های TikTok با دولت چین وجود ندارد. اما گزارش‌ها نشان داده‌اند که کارمندان شرکت مادر بایت‌دنس واقع در پکن TikTok داده‌های کاربران آمریکایی را مشاهده کرده‌اند.

تحقیقات سال گذشته نشان داد که مهندسان در چین به داده‌های TikTok در مورد کاربران آمریکایی دسترسی آزاد داشتند و ادعاهای این شرکت را برعکس تضعیف کرد.

گزارش دیگری که توسط ByteDance تأیید شد ، نشان داد که گروه کوچکی از مهندسان به‌طور نامناسبی به داده‌های TikTok دو روزنامه‌نگار آمریکایی دسترسی پیدا کرده‌اند.

آنها قصد داشتند از اطلاعات مکان استفاده کنند تا مشخص کنند که آیا خبرنگاران با کارمندان ByteDance که ممکن است اطلاعاتی را در اختیار مطبوعات قرار داده باشند برخورد کرده اند یا خیر.

با این حال، TikTokers به ​​تمایز بین اشتراک‌گذاری داده‌ها با یک شرکت خصوصی چینی و دولت چین اشاره می‌کند.

به نوبه خود، TikTok تلاش کرده است با طرحی به نام Project Texas، یک تعهد ۱.۵ میلیارد دلاری که داده های کاربران آمریکایی را به سرورهای اوراکل منتقل می کند، مقامات آمریکایی را راضی کند .

پروژه تگزاس همچنین یک شرکت تابعه از این شرکت به نام TikTok US Data Security Inc. ایجاد خواهد کرد که قصد دارد بر هر جنبه ای از TikTok که مربوط به امنیت ملی باشد نظارت کند.

 Spehar گفت که آنها راه حل هایی مانند پروژه تگزاس را به پیشنهادهای دولت ایالات متحده مانند قانون محدودیت ترجیح می دهند، که ابزارهای جدیدی را برای محدود کردن و ممنوعیت بالقوه صادرات فناوری از دشمنان خارجی در اختیار ایالات متحده قرار می دهد.

آنها گفتند: «من فکر می‌کنم که ما نباید به مواردی مانند قانون محدود کردن، یا هر نوع قانون گسترده‌ای که به دولت این قدرت را می‌دهد که بگوید، «ما تصمیم گرفتیم چیزی ناامن است» نگاه کنیم.»

چندین نفر از نمایندگان کنگره از چو پرسیدند که چگونه TikTok روندهای خطرناکی مانند ” چالش خاموشی ” را تعدیل می کند، که در آن کودکان سعی می کردند ببینند چقدر می توانند نفس خود را حبس کنند.

 در اوایل سال ۲۰۰۸ ، CDC به والدین هشدار داد که ۸۲ کودک بر اثر روندی به نام “بازی خفگی” جان خود را از دست داده اند. یکی از نمایندگان کنگره حتی از «مرغ NyQuil» به عنوان یک روند خطرناک TikTok یاد کرد، با وجود این واقعیت که شواهد کمی وجود دارد که کسی واقعاً مرغ آغشته به داروی سرفه را خورده است و این روند سال‌ها پیش در ۴chan سرچشمه گرفت.

ریچاردز گفت: «هراس اخلاقی در مورد چالش‌های TikTok چیزی است که من به طور گسترده آن را رد کرده‌ام، و سپس آنها توسط این سیاستمدارانی که نمی‌دانند وحشت اخلاقی چیست، طوطی‌سازی می‌شوند. استفاده از اطلاعات نادرست که من در مورد آن بسیار نوشته‌ام و سعی کردم آن‌ها را از بین ببرم، و مشاهده اینکه آن‌ها علیه TikTok مورد استفاده قرار گرفته‌اند، بسیار خشمگین‌کننده بود.»

ریچاردز تصدیق می کند که بهترین ویژگی TikTok بدترین آن است: هر چیزی می تواند ویروسی شود.

او معتقد است که محیط اطلاعاتی «پایین به بالا» TikTok خود را به اطلاعات نادرست می‌رساند، اما همین پویایی همچنین محتوای خوبی را نشان می‌دهد که هرگز در شبکه‌های اجتماعی متفاوت در معرض دید قرار نمی‌گیرد.

ریچاردز همچنین منتقد سرسخت سیاست‌های تعدیل محتوای TikTok است که – مانند هر شبکه اجتماعی دیگر – همیشه به طور یکسان اعمال نمی‌شود.

در طول جلسه استماع روز پنجشنبه، نماینده کت کامک (R-FL) به طور چشمگیری یک ویدیوی یک ماهه از TikTok را نمایش داد که در آن اسلحه ای را در کنار متن تهدید کننده رهبر کمیته مجلس نمایندگان که شهادت چو را تنظیم کرده بود، به تصویر می کشد.

این نقض آشکار دستورالعمل های محتوای TikTok است، اما ریچاردز اشاره می کند که تعامل بسیار کمی داشته است.

ریچاردز گفت: «در زمینه TikTok، چیزی که ۴۰ لایک داشته باشد تعدیل مؤثر است. این بدان معناست که این ویدئو به افراد زیادی دسترسی ندارد.»

او معتقد است که ویدیویی مانند آنچه قانونگذار فلوریدا برجسته کرده است به هیچ وجه نباید روی پلتفرم باشد، اما در نهایت اگر به دست بسیاری از کاربران نرسد، احتمال آسیب محدود می شود.

سایر سازندگان از اینکه نمایندگان کنگره در نظر نگرفته‌اند که چگونه TikTok به آمریکایی‌ها کمک کرده است،مانند صاحبان مشاغل کوچکی که پس از وایرال شدن توانستند فراتر از رویاهای وحشیانه خود رشد کنند.

نائومی هارتز ، خالق ترنس لاتین ، که ۱ میلیون دنبال کننده TikTok دارد، توسط TikTok دعوت شد تا از این برنامه در DC پشتیبانی کند (TikTok با پوشش هزینه های اقامت و سفر به این گروه از سازندگان، از جمله Spehar، غرامت پرداخت کرد).

 Spehar همچنین بر نقشی که TikTok در کمک به افراد در ارتباط با خارج از محدوده‌های اطراف روزمره خود ایفا می‌کند، تأکید کرد.

اوگفت: “شما می توانید جوامعی را پیدا کنید که نمی توانید در جایی که زندگی می کنید آن را بیابید.”

«من به بچه‌های شمال غربی آرکانزاس و تنسی فکر می‌کنم – TikTok به معنای واقعی کلمه یکی از دلایلی است که آنها جان خود را نمی‌گیرند، زیرا می‌دانند که تنها نیستند.»

اگرچه ریچاردز بیشتر در مورد اطلاعات نادرست در TikTok می نویسد، اما از جنبه های مثبت برنامه که در صورت ممنوع شدن در ایالات متحده ممکن است از بین برود ابراز تاسف می کند.

ریچاردز گفت: «ممنوع کردن TikTok در نهایت بیشترین آسیب را به جوامع به حاشیه رانده شده، که کمتر توسط اخبار و سازمان‌های سازمانی ارائه می‌شوند، خواهد داشت. و اگر به طور ناگهانی، کل این زیرساخت ناپدید شود، آنها به طور ناگهانی در تاریکی خواهند بود.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا