نرم افزار موبایل

Truecaller شناسه تماس‌گیرنده زنده را به آیفون می‌آورد

به گزارش اپ خونه، Truecaller به لطف سرویس شناسایی تماس گیرنده همنام آن، نامی شناخته شده در بازار برنامه های جهانی بوده است  .

تعداد کاربران فعال آن این روزها به ۳۳۸ میلیون می رسد، اما می تواند بیشتر باشد: فقدان قابلیت شناسه تماس گیرنده در iOS مسلماً رشد آن را در میان کاربران آیفون متوقف کرده است.

اکنون، این شرکت مستقر در استکهلم، در تلاشی برای گسترش دامنه خود، به‌روزرسانی‌ای را معرفی می‌کند که در نهایت پشتیبانی از شناسه تماس‌گیرنده زنده را در iOS ارائه می‌کند و برای افرادی که از سطوح پولی آن استفاده می‌کنند در دسترس است.

این ویژگی جدید در حالی ارائه می‌شود که Truecaller همچنان شاهد رشد زیادی است، اما در قوی‌ترین بازارهایش نیز ضربه‌هایی به چشم می‌خورد.

این برنامه یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها در میان کاربران تلفن همراه در بازارهایی مانند هند بوده است، جایی که ارسال‌کنندگان هرزنامه توده‌ها را هدف قرار می‌دهند .

با این حال، این شرکت در مورد نحوه جمع‌آوری داده‌ها برای سرویس شناسه تماس‌گیرنده خود با انتقاداتی مواجه شده است.

سال گذشته، تحقیقی توسط مجله هندی The Caravan ادعا کرد که Truecaller “شامل جزئیاتی است که بدون رضایت جمع‌آوری شده است.”

با این حال، این شرکت این اتهامات را رد کرد و ادعا کرد که تحقیقات ناقص و مبتنی بر اطلاعات نادرست است.

ویژگی جدید شناسه تماس گیرنده فقط برای کاربرانی ارائه می‌شود که در لایه‌های پریمیوم برنامه هستند (قیمت‌های مختلفی از ۰.۹۹ دلار در ماه برای هر فرد، تا ۴.۹۹ دلار در ماه زمانی که شرکت مخابراتی کاربر پشتیبانی نمی‌شود و ۹.۹۹ دلار در ماه برای هر فرد متفاوت است).

و دقیقاً مانند اندروید نخواهد بود: برخلاف تجربه یکپارچه موجود در آن پلتفرم – کاربران با دریافت تماس دریافتی فوراً شناسه تماس گیرنده را مشاهده می کنند – تجربه آیفون شامل مرحله ای است که نیاز به تعامل با سیری دارد.

Nakul Kabra، مدیر محصول برای iOS در Truecaller، گفت که این برنامه به دلیل نحوه کار اپل با برنامه‌های ID تماس گیرنده شخص ثالث، تجربه محدودی در آیفون داشته است.

چارچوب فعلی برای شناسایی تماس ها در Truecaller محدود به مجموعه محدودی از اعداد ذخیره شده در مدیران در چارچوب CallKit اپل است که توسط الگوریتم هرزنامه Truecaller انتخاب شده است.

او گفت که این بدان معناست که سایر شماره‌هایی که به صورت محلی ذخیره نمی‌شوند نیاز به جستجوی دستی دارند.

برای استفاده از این ویژگی جدید، مشترکین Truecaller در آیفونی که روی iOS 16 یا بالاتر اجرا می‌شود، می‌توانند با گفتن «Hey Siri, Search Truecaller» به پشتیبانی زنده تماس‌گیرنده دسترسی پیدا کنند.

این به سیری اجازه می دهد تا شماره ظاهر شده روی صفحه را بگیرد، آن را در برنامه جستجو کند، سپس نتیجه را به کاربر نشان دهد.

این ویژگی از میانبرهای سیری و اهداف برنامه اپل برای ارائه تجربه پیش‌بینی‌شده شناسه تماس‌گیرنده استفاده می‌کند.

این بدان معناست که کاربران ابتدا باید با زدن گزینه Add to Siri در تب Premium، میانبر Search Truecaller را در آیفون خود فعال کنند.

اولین باری که میانبر اجرا می شود، از کاربر خواسته می شود تا به Truecaller اجازه دهد تا از روی اسکرین شات هایی که میانبر می گیرد، جستجو کند.

«ما در چند ماه گذشته از زمانی که iOS 16 به طور عمومی راه اندازی شد، در مورد برنامه Intents صحبت کرده ایم… تکرارهای قبلی تجربه مناسبی برای استفاده در زمینه تماس زنده نداشتند. یکی از تکرارهای اخیر این است که چه چیزی به این ویژگی تبدیل شده است.»

شناسه تماس گیرنده زنده Truecaller در آیفون

شناسه تماس گیرنده زنده Truecaller در آیفون

کاربرانی که آیفون‌های جدیدتری دارند، از جمله آیفون ۱۴ پرو و ​​آیفون ۱۴ پرو مکس، می‌توانند بدون نیاز به فراخوانی عبارت Siri به این ویژگی دسترسی داشته باشند و در عوض می‌توانند به پشت گوشی خود ضربه بزنند.

برای این کار، آنها باید میانبر Search Truecaller را از تنظیمات ژست‌های Back Tap فعال کنند .

با این به روز رسانی، Truecaller همچنین اندازه فهرست CallKit خود را دو برابر کرده و الگوریتم تشخیص هرزنامه خود را بهبود بخشیده است تا اطمینان حاصل شود که تماس های هرزنامه و کلاهبرداری با دقت بیشتری شناسایی می شوند.

کابرا گفت:

«این فهرست بهبودیافته مطمئن می‌شود که بیشتر تماس‌های تجاری هرزنامه و تأیید شده را می‌توان فوراً شناسایی کرد، حتی بدون نیاز به سؤال از سیری. با این حال، با توجه به محدودیت‌های پلتفرم، نمی‌توانیم همه تماس‌ها را با استفاده از مکانیسم دایرکتوری‌های تماس سنتی شناسایی کنیم. این جایی است که شناسه تماس‌گیرنده زنده جدید وارد می‌شود و مطمئن می‌شود که می‌توانید تک تک تماس‌ها را شناسایی کنید.»

این شرکت همچنین می‌گوید که لیست هرزنامه‌های کاربران ممتاز به‌روزرسانی‌های روزانه را دریافت می‌کند. در همین حال، کاربران رایگان فقط این گزینه را دارند که لیست را به صورت دستی به روز کنند.

Truecaller علاوه بر این، یک ویژگی نظر دادن را برای کاربران آیفون معرفی کرد که به آنها اجازه می‌دهد بازخورد کاربران در تماس‌های هرزنامه را بخوانند و حتی با نظرات خود مشارکت کنند. این ویژگی قبلا در اندروید موجود بود.

فیلتر پیامک در iOS نیز با قابلیت دسته‌بندی پیام‌های متنی دریافتی به دسته‌های مالی، سفارش‌ها، یادآوری‌ها، کوپن‌ها، پیشنهادات و ناخواسته‌ها بهبود می‌یابد.

این دسته بندی در حال حاضر در هند، آفریقای جنوبی و نیجریه به صورت زنده است و به زودی در سایر بازارها نیز عرضه خواهد شد.

مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید Truecaller برای آیفون، ماه‌ها پس از آن ارائه می‌شود که اپلیکیشن iOS در آگوست سال گذشته تجربه جدیدی را دریافت کرد.

از آن زمان، این شرکت اعلام کرد که کاربران روزانه‌اش در آیفون بیش از ۸۰ درصد رشد کرده‌اند.

این شرکت از ارائه جزئیات در مورد تعداد کاربرانی که در iOS در مجموع دارد خودداری کرد.

آلن مامدی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Truecaller در بیانیه ای آماده شده گفت:

«شناسه تماس گیرنده زنده در آیفون یکی از جنبه های اصلی است که از برنامه آیفون ما دور مانده است، و ما هیجان زده هستیم که در نهایت آن را با کمک سیری معرفی کنیم.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا