اخبار کسب و کارها

Vista Equity Partners شرکت نرم افزار بیمه Duck Creek را به قیمت ۲.۶ میلیارد دلار خریداری می کند

به گزارش اپ خونه، غول سهام خصوصی Vista Equity Partners اعلام کرده است که قصد دارد شرکت Duck Creek Technologies را در قراردادی ۲.۶ میلیارد دلاری خصوصی کند.

داک کریک مستقر در بوستون، ارائه‌دهنده نرم‌افزار مبتنی بر SaaS برای بخش بیمه اموال و تلفات (P&C)، در سال ۲۰۲۰ عمومی شد و در ابتدا به ارزش بازار حدود ۵ میلیارد دلار رسید.

پس از رسیدن به حدود ۷ میلیارد دلار در اوایل سال ۲۰۲۱، ثروت داک کریک تا حدودی کاهش یافته است و ارزش آن در سال گذشته به کمتر از ۲ میلیارد دلار کاهش یافته است، با قیمت پایانی حدود ۱۳ دلار به ازای هر سهم تا روز جمعه.

پیشنهاد ۱۹ دلاری ویستا به ازای هر سهم، ۴۶ درصد حق بیمه نسبت به آخرین قیمت بسته شدن بازار Duck Creek، و ۶۴ درصد حق بیمه بر قیمت میانگین وزنی حجمی آن (VWAP) در ۳۰ روز گذشته، معادل ۲.۶ میلیارد دلار است، که ویستا آن را اعلام کرد. در یک معامله تمام نقدی پرداخت خواهد کرد.

نرم افزار Duck Creek

نهر اردک

کارآفرین

شایان ذکر است که ویستا در سال گذشته در مرکز برخی از بزرگترین معاملات سازمانی قرار داشته است، از جمله سیتریکس، که ویستا با Evergreen/Elliott شریک شد تا آن را به مبلغ ۱۶.۵ میلیارد دلار خریداری کند.

ویستا همچنین شرکت خودکار انطباق مالیاتی Avalara را به قیمت ۸.۴ میلیارد دلار خریداری کرد، در حالی که شرکت بازیابی بلایای طبیعی Datto را به قیمت ۶.۲ میلیارد دلار فروخت .

مخصوصاً به اطلاعیه امروز، ویستا همچنین دارای سابقه ای در فضای نرم افزار بیمه است، زیرا طی چند دهه گذشته ، شرکت هایی مانند Applied Systems ، Eagleview و Vertafore را به دست آورده است.

جف ویلسون، مدیر عامل ویستا در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت:

«ویستا سابقه همکاری با کسب‌وکارهای پیشرو نرم‌افزار سازمانی در صنعت بیمه و بخش‌های عمودی مرتبط را دارد.

ما از همکاری با تیم داک کریک هیجان زده هستیم زیرا به دنبال ساخت بهترین پلتفرم و راه حل های کلاس آنها هستیم که به بسیاری از شرکت های بیمه پیشرو در جهان خدمات رسانی می کنند.»

ویستا گفت که انتظار دارد این تراکنش را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ انجام دهد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا