هوش مصنوعی

Visual Electric یک تولید کننده تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی را با تمرکز بر گردش کار طراح راه اندازی می کند

به گزارش اپ خونه، Visual Electric ، یک شرکت تحت حمایت Sequoia Capital، ابزار تولید تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی خود را با هدف طراحان راه اندازی کرده است.

این شرکت در نوامبر ۲۰۲۲ توسط مدیر عامل کالین دان، مدیر اجرایی سابق Universe ، یک سایت ساختمان موبایل (دان در فیس بوک و دراپ باکس نیز کار می کرد) تاسیس شد.

مدیر ارشد محصول آن آدام منگز است، کارمند سابق اپل که استارتاپ‌هایش Lobe (ابزار طراحی) و Lowkey (یک شرکت بازی AR) به ترتیب توسط مایکروسافت و نیانتیک خریداری شدند و زک استیگلبوت، مدیر ارشد فناوری آن است، که در مایکروسافت در Lobe کار می کرد.

انتخابگر حالت برای ابزار تولید تصویر Visual Electric

انتخابگر حالت برای ابزار تولید تصویر Visual Electric

دان گفت که بسیاری از رابط های ایجاد تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی بر روی گردش کار طراحان متمرکز نیستند.

وی افزود:

«Visual Electric را شروع کردیم زیرا هوش مصنوعی یک مشکل رابط است. ابزارهای موجود به استعاره چت خطی متکی هستند. اما خلاقیت خطی نیست. بنابراین ما محصول خود را حول فرآیند خلاقانه ساختیم. بوم مولد ما به شما امکان می‌دهد در فضایی پراکنده شوید، آشفتگی ایجاد کنید و کار کنید.»

دان گفت که تولید تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی احتمالا هنوز در «دوران پیش از ChatGPT» است. منظور او این است که راه حل های موجود برای ایجاد تصویر به جذابیت انبوه ChatGPT نرسیده اند.

Visual Electric نسخه بتای خود را در ماه فوریه برای طراحان گرافیک، خلاقان تبلیغات و هنرمندان مفهومی که در شرکت هایی مانند Stripe، Affirm و Riot Games و استودیوهای طراحی مانند Instrument و Manual کار می کنند، راه اندازی کرد.

مدیر عامل شرکت اشاره کرد که بسیاری از کاربران فعلی آن به دنبال راه‌حل‌هایی بودند که بتوانند به راحتی یک تصویر ایجاد کنند و آن را تغییر دهند یا روی آن تکرار کنند تا به مرحله رضایت‌بخش برسند.

پلت فرم چگونه کار می کند؟

رابط کاربری برای شروع کار ساده است: شما باید یک فرمان را تایپ کنید تا چهار گزینه بر اساس یک بوم بی نهایت دریافت کنید. شما می توانید هر چند بار که می خواهید تکرار کنید تا یک تصویر مناسب برای پروژه خود ایجاد کنید.

هنگام نوشتن یک درخواست، همچنین می‌توانید رنگ، رنگ‌هایی را که حذف کنید، قالب‌بندی و حالتی از جمله Airbrush، Film، Cinematic و Neon را انتخاب کنید.

استفاده از این ابزار رایگان است، اما حداکثر ۴۰ نسل تصویر در روز وجود دارد. شما می توانید برای برنامه پرمیوم که از ۱۶ دلار در ماه شروع می شود برای سرعت تولید بهتر و بدون محدودیت در ایجاد تصویر به همراه مجوز استفاده تجاری از این تصاویر پرداخت کنید.

Visual Electric گفت که این طرح ها، هر تصویری که ایجاد کنید با جامعه به اشتراک گذاشته می شود. با این حال، اگر برای برنامه ۴۸ دلاری در ماه پرداخت کنید، عکس‌های شما خصوصی هستند و سرعت بیشتری برای تولید تصویر خواهید داشت.

این ابزار همچنین دارای ویژگی هایی مانند “Touch Up” برای تغییر بخش های مختلف تصویر تولید شده با یک اعلان، ویژگی ارتقاء مقیاس برای کاربران ممتاز، امکان حذف پس زمینه یا ایجاد تغییرات با تغییر لغزنده “خلاقیت” و ویژگی “ریمیکس” است.

این شرکت در سال ۲۰۲۲ تأسیس شد و ۲.۵ میلیون دلار سرمایه از Sequoia، BoxGroup و Designer Fund جمع آوری کرده است.

قابلیت Touch Up در ابزار تولید تصویر Visual Electric، که اجازه می دهد

قابلیت Touch Up در ابزار تولید تصویر Visual Electric

Visual Electric از Stable Diffusion به عنوان مدل تولید تصویر به همراه GPT-3.5 Turbo برای ارائه پیشنهادات سریع تولید شده به صورت خودکار استفاده می کند. این ابزار همچنین GPT-4 را برای ایجاد یک درخواست از یک تصویر وارد شده مستقر می کند.

این شرکت هنوز اپلیکیشن موبایلی ندارد اما در نظر دارد سال آینده روی آن کار کند.

در سال گذشته، شرکت هایی مانند گوگل ، متا ، آمازون ، Adobe و حتی Getty Images ابزارهای تولید تصویر بسیاری را راه اندازی کرده اند. پلتفرم های چت بات مانند ChatGPT و Poe نیز برای دسترسی آسان تر، نسل های تصویر را ادغام کرده اند.

Visual Electric فکر می‌کند که تمرکزش روی مجموعه‌ای از کاربران به آن برتری می‌دهد. اخیراً ابزارهای دیگری مانند Vercel و TLDraw – که اخیراً ۲ میلیون دلار بودجه اضافی جمع آوری کرده اند – نیز با ویژگی های ایجاد رابط آزمایش کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا