اخبار اینترنت

Vivaldi نسخه iOS مرورگر خود را راه اندازی کرد

به گزارش اپ خونه، تقریباً هشت سال پس از اینکه Jon von Tetzchner مدیر عامل سابق Opera یک مرورگر جدید را برای کاربران دسکتاپ راه اندازی کرد ، شرکت وی به نام Vivaldi اکنون نسخه iOS آن را معرفی کرد.

از آنجایی که امروزه برای مرورگرهای iOS استفاده از WebKit به عنوان موتور اصلی اجباری است ، Vivaldi از همان موتور استفاده می کند.

Von Tetzchner گفت که این دلیل اصلی برای شروع ساخت نسخه iOS از ابتدا بود. شایان ذکر است، این شرکت در سال ۲۰۱۸ مرورگر خود را برای دستگاه های اندرویدی راه اندازی کرد.

Von Tetzchner اشاره کرد که مقررات آتی اتحادیه اروپا امیدوار است به توسعه دهندگان اجازه دهد تا از موتورهایی غیر از WebKit برای عملکرد و سفارشی سازی بهتر استفاده کنند.

Vivaldi برای iOS یک نوار برگه مانند دسکتاپ ارائه می دهد، بنابراین می توانید بدون رفتن به تغییر دهنده برگه ها ببینید چه برگه های دیگری باز هستند. اگر این نما را دوست ندارید، می توانید آن را از تنظیمات خاموش کنید.

تغییر دهنده برگه به ​​شما امکان دسترسی به برگه های باز، برگه های خصوصی، برگه های همگام سازی شده با سایر نمونه های Vivaldi و برگه های اخیرا بسته شده را می دهد.

نگه داشتن طولانی روی تغییر دهنده برگه به ​​شما امکان می دهد به سرعت یک برگه جدید یا خصوصی را باز کنید یا برگه فعلی را ببندید.

Vivaldi برای iOS

Vivaldi برای iOS

هر صفحه برگه خالی جدیدی به شما «Speed ​​Dials» را نشان می‌دهد، که برای نشانک‌ها صحبت می‌کند و شما می‌توانید آن‌ها را مطابق با اولویت خود سفارشی کنید.

Vivaldi برای iOS همچنین یک ویژگی یادداشت های مفید و یک ویژگی لیست خواندن را ارائه می دهد – هر دوی این ویژگی ها را می توان در بین دستگاه ها همگام سازی کرد.

علاوه بر این، برنامه جدید یک مسدود کننده ردیاب داخلی و مسدود کننده تبلیغات، نمادهای برنامه سفارشی و امکان جابجایی آسان بین موتورهای جستجو را ارائه می دهد.

همراه با iOS این نسخه، Vivaldi مرورگر خود را بر روی iPad نیز راه اندازی می کند. یک نوار کناری برای iPad ساخته است که به شما امکان می دهد به مواردی مانند نشانک ها، لیست های خواندن، تاریخچه و یادداشت ها دسترسی داشته باشید.

ویوالدی در iPad

Vivaldi در iPad

Von Tetzchner گفت که Vivaldiبه اندازه ۲.۵ تا ۳ میلیون کاربر در سراسر پلتفرم دارد. این شرکت از معاملات با موتورهای جستجوی مختلف درآمد ایجاد می کند – Von تأکید کرد که گوگل یکی از آنها نیست.

Vivaldi با این راه‌اندازی درiOS، اکنون در چندین پلتفرم از جمله ویندوز، اندروید، مک، لینوکس، رزبری پای و حتی در خودروها از طریق Android Auto حضور دارد.

سپتامبر گذشته، گوگل Vivaldi را در Play Store برای Android Auto قرار داد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا