اخبار اینترنت

Woolly یک برنامه Mastodon الهام گرفته از توییتر و TweetDeck را معرفی می کند

به گزارش اپ خونه، خروج آهسته اما پیوسته توییتر، انبوهی از برنامه‌های شخص ثالث Mastodon مانند Ivory ، Mammoth و Ice Cubes را به ارمغان آورده است که کاربران را به شبکه اجتماعی غیرمتمرکز منبع باز و محبوب متصل می‌کند.

اکنون، ما می‌توانیم با راه‌اندازی Woolly، یک برنامه دیگر به آن لیست اضافه کنیم ، یکی دیگر از کلاینت‌های مستحکم iOS Mastodon که بر ارائه صفحه اصلی قابل تنظیم‌تر، نماهای رشته‌ای برای خواندن مکالمات طولانی‌تر و طرح‌بندی الهام گرفته از TweetDeck برای iPad تمرکز دارد.

به گفته Matteo Villa سازنده Woolly، ، وجه تمایز اصلی بین برنامه او و سایرین، رویکردی است که او برای شخصی سازی صفحه اصلی در پیش گرفته است.

با Woolly، کاربران می‌توانند مواردی مانند چندین خط زمانی راه دور، فهرست‌ها، نشانک‌ها، جستجو، هشتگ‌ها یا حتی سایر نمایه‌های کاربر را مستقیماً به نوار برگه اصلی برنامه پین ​​کنند و دسترسی سریع و آسان به محتوای مورد علاقه‌تان را ممکن می‌سازد.

همچنین می توانید نماد مرتبط با هر بخش پین شده را برای تجربه شخصی تر سفارشی کنید.

در iPhone و iPad، ستون‌های مختلف پین‌شده را می‌توان با ضربه زدن بر روی نماد آنها مشاهده کرد، اما در iPad، ستون‌ها نیز در نمای TweetDeck ارائه می‌شوند.

این گزینه آخر ممکن است برای کسانی که وابستگی شدیدتری به برنامه داشبورد رسانه اجتماعی توییتر داشتند که اغلب نادیده گرفته می شد، جذاب باشد، که به نظر می رسد این شرکت با حذف برنامه TweetDeck Mac در تابستان گذشته پس از قطع سرویس گیرنده تلفن همراه و پشتیبانی ویندوز در سال های قبل، آن را متوقف کرده است.

و البته، مشخص نیست که TweetDeck حتی تا چه حد تحت مالکیت ایلان ماسک آینده دارد.

یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته در برنامه جدید Woolly ، پشتیبانی آن از مکالمات رشته‌ای است که شبیه ظاهر و احساس توییتر است و با خطوط ارتباطی بین پست‌ها تکمیل می‌شود تا به شما کمک کند پاسخ‌ها را هنگام اسکرول کردن به پایین دنبال کنید.

سازنده توضیح می‌دهد که هدف از این ویژگی ارائه «تجربه خواندن بهتر برای مکالمات طولانی‌تر» است، این چیزی بود که او هنگام تغییر به برنامه رسمی Mastodon از آن غافل شد.

شباهت بین Woolly و Twitter نیز به همین جا ختم نمی شود. حتی خط آیکون‌ها برای درگیر شدن با پست‌های Mastodon کمی آشنا به نظر می‌رسد، زیرا ردیف با دکمه پاسخ در سمت چپ شروع می‌شود و پس از آن ریتوییت (یا تقویت در زبان Mastodon) و سپس نماد قلب برای انتخاب پست مورد علاقه قرار می‌گیرد. (مانند توییتر)


چندین نکته خوب دیگر نیز در Woolly مانند راهی برای فیلتر کردن جدول زمانی خود برای پنهان کردن بوست‌ها و پاسخ‌ها، تنظیماتی که به شما امکان می‌دهد تعیین کنید که آیا می‌خواهید پیوندها را در برنامه یا در مرورگر سیستم باز کنید، مجموعه‌ای از نور و تم های حالت تاریک برای انتخاب، جابجایی برای مخفی کردن یا پنهان کردن رسانه های حساس یا پنهان کردن پست ها با هشدارهای محتوا، به علاوه دسترسی به پست های پرطرفدار، پیوندها و هشتگ ها وجود دارد.

در زمان راه‌اندازی، Woolly هنوز به اندازه برخی از برنامه‌های دیگر، مانند Ivory، که شامل دسترسی به مواردی مانند تجزیه و تحلیل و فیلترهای جدول زمانی سفارشی‌تر است، از ویژگی‌های غنی برخوردار نیست.

با این حال، Woolly به عنوان یک برنامه صیقلی و پایدار شناخته می شود که همچنین این پتانسیل را دارد که کاربران سابق توییتر هنگام تغییر به Mastodon احساس راحتی بیشتری کنند .

از زمان تسلط ماسک بر توییتر، وب اجتماعی فدرال در حال افزایش است، زیرا برخی از کاربران سابق توییتر شروع به آزمایش با مکان های دیگر برای معاشرت آنلاین کردند.

در نتیجه، تعداد کاربران Mastodon نیز افزایش یافته است و تا پایان سال به ۲.۵ میلیون فعال ماهانه رسیده است .

اگرچه برخی از کاربران توییتر از آن زمان جدا شده‌اند، این شبکه هنوز ۱.۲ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و تعداد گسترده‌تر برنامه‌های اجتماعی غیرمتمرکز اجتماعی به ۲.۳ میلیون فعال ماهانه افزایش یافته است.

اخیراً، Mastodon با افزایش خدماتی مانند Flipboard و Medium شروع به راه اندازی سرورهای خود برای استفاده مشتریان خود کردند.

به علاوه، مالک WordPress.com به تازگی افزونه‌ای را خریداری کرده است که به وبلاگ‌ها اجازه می‌دهد در پلتفرم‌های فدرال به خوانندگان دسترسی پیدا کنند.

با گذشت زمان، این حرکات به طور بالقوه می تواند تعداد کاربران فعال در Fediverse را افزایش دهد.

Woolly که امروز در اپ استور در دسترس است ، به عنوان یک دانلود رایگان در دسترس است، بنابراین می توانید نگاهی بیندازید و آن را آزمایش کنید.

اما اگر می‌خواهید واقعاً از برنامه برای ارسال پست به Mastodon استفاده کنید، باید اشتراک درون برنامه‌ای آن را خریداری کنید.

در حال حاضر، این هزینه ۰.۹۹ دلار در ماه یا ۶.۹۹ دلار در سال است و امکان ورود به چندین حساب، سفارشی کردن نوار برگه اصلی، باز کردن قفل تم های بیشتر و به زودی، استفاده از ویجت های صفحه اصلی را نیز ارائه می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا