اخبار اینترنت

X که قبلا توییتر بود، اکنون به کاربران پولی اجازه می دهد لایک های خود را پنهان کنند

به گزارش اپ خونه، X متعلق به ایلان ماسک، اکنون قابلیتی را برای کاربران پولی ارائه می کند که به آنها اجازه می دهد لایک های خود را پنهان کنند.

این ویژگی پس از آن صورت می‌گیرد که شبکه‌های اجتماعی رقیب Threads و Bluesky در چند هفته گذشته امکان مشاهده لایک‌های خود را برای کاربران فراهم کردند.

کاربران پولی در X اکنون تنظیماتی در زیر سفارشی‌سازی نمایه دارند که به آنها امکان می‌دهد برگه لایک‌ها را پنهان کنند.

در توضیح ویژگی آمده است: برگه لایک های شما در نمایه شما فقط برای شما قابل مشاهده خواهد بود. جدول زمانی Likes شما نیز از API های X پنهان می شود. لایک‌های فردی شما همچنان در پست‌ها قابل مشاهده خواهد بود.

تا به حال، لایک‌ها عمومی بوده و افراد می‌توانستند برای دیدن پست‌هایی که لایک کرده‌اند، به پروفایل هر کسی مراجعه کنند. اما ماسک انگیزه دیگری را به سطح پولی اضافه کرده است که به کاربران امکان می‌دهد پست‌ها را بدون نگرانی از اینکه دیگران به آنها نگاه می‌کنند، لایک کنند.

در اوایل این ماه، X به مشترکین اجازه داد تا علامت تیک خود را پنهان کنند ، احتمالاً تا بتوانند از این میم اجتناب کنند . با این حال، اگر کاربری تصمیم بگیرد برگه لایک های خود را مخفی کند، این واقعیت را که به هر حال هزینه اشتراک را پرداخت کرده است، از بین می برد.

در Threads، کاربران می‌توانند پست‌های پسندیده خود را از طریق برگه «پسندیدن‌های شما» در تنظیمات ببینند و این پست‌ها خصوصی هستند.

در حالی که لایک‌ها در برنامه و وب‌سایت خود Bluesky خصوصی هستند، پلتفرم گفت که لایک‌ها عمومی هستند و برنامه‌هایی که از Bluesky API استفاده می‌کنند می‌توانند برگه لایک‌ها را در نمایه نشان دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا