فناوری اطلاعات

۱۱ نکته برای شارژ سریعتر آیفون و دستگاه اندرویدی

سازندگان گوشی های هوشمند شروع به گنجاندن سرعت شارژ به عنوان USP برای بسیاری از دستگاه های جدید کرده اند. با شارژ سریع تا ۱۰۰ وات در چند مورد، شارژ گوشی شما برای یک روز کامل تنها چند دقیقه طول می کشد. با این حال، اگر از دستگاه قدیمی‌تری استفاده می‌کنید که از شارژ سریع پشتیبانی نمی‌کند – در جای مناسبی هستید. ما چند راه مفید برای شارژ سریعتر گوشی به شما نشان خواهیم داد.

علاوه بر این، اگر دستگاه شما از شارژ سریع پشتیبانی می کند و نمی توانید از آن استفاده کنید، این مقاله به حل مشکل کمک می کند.

ما از چند مورد از این روش ها در یک دستگاه اندرویدی قدیمی استفاده کردیم و متوجه افزایش سرعت شارژ، به خصوص پنجاه درصد اول شدیم. بنابراین، ما می خواستیم این روش ها را با خوانندگان خود نیز به اشتراک بگذاریم. اما ابتدا اجازه دهید بیشتر در مورد مشکل و اینکه چرا گوشی ما در وهله اول به کندی شارژ می شود، درک کنیم.

چرا گوشی من کند شارژ می شود

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا دستگاه شما ممکن است کند شارژ شود:

  • شما از آداپتور شارژ سریع سازگار استفاده نمی کنید.
  • شما از شارژ بی سیم برای شارژ گوشی خود استفاده می کنید.
  • شما از لپ تاپ خود برای شارژ گوشی خود استفاده می کنید.
  • لوازم جانبی شارژ شما قدیمی و آسیب دیده است.
  • برای شارژ گوشی خود باید از کابل مناسب استفاده کنید.
  • شما مدام در حال استفاده از گوشی خود در حین شارژ شدن هستید.
  • دستگاه شما در حین کار در حال گرم شدن است.

این چند دلیل است که ممکن است گوشی شما کند شارژ شود. با این حال، دلایل فوق را در بخش بعدی توضیح خواهیم داد و به شما نشان خواهیم داد که چگونه گوشی خود را سریعتر شارژ کنید.

چگونه گوشی خود را سریعتر شارژ کنیم

در اینجا یازده روش آزمایش شده و آزمایش شده برای بهبود سرعت شارژ گوشی هوشمند شما آورده شده است. این موارد برای هر دو دستگاه آیفون و اندروید اعمال می شود. شروع کنیم.

۱. از آداپتور شارژ سریع و لوازم جانبی سازگار استفاده کنید

اگر دستگاه شما از شارژ سریع پشتیبانی می کند، همیشه از آداپتور شارژ سریع استفاده کنید. با این حال، اگر در مورد آن مطمئن نیستید، می توانید به سادگی از آجر شارژ رسمی که داخل جعبه شما می آید استفاده کنید. اگر دستگاه شما با آجر شارژ همراه نیست، می توانید به وب سایت سازنده مراجعه کرده و آداپتور پیشنهادی را پیدا کنید.

بهترین شارژرهای سریع برای سری گلکسی اس 23 سامسونگ

به عنوان مثال، آیفون از شارژ سریع ۲۰ واتی پشتیبانی می کند، اما از شارژ سریع از طریق هر آداپتور شارژ سریع پشتیبانی نمی کند. شما باید از آداپتور برقی استفاده کنید که دارای گواهی MFi باشد و از شارژ Power Delivery (PD) پشتیبانی کند. بنابراین، خرید شارژر رسمی توصیه شده برای دستگاه شما بهتر است.

۲. اطمینان حاصل کنید که کابل شارژ از شارژ سریع پشتیبانی می کند

در حالی که استفاده از آداپتور مناسب مهم است، استفاده از کابل شارژ مناسب نیز برای شارژ سریع دستگاه شما بسیار مهم است. همه دستگاه ها دارای یک کابل شارژ در داخل جعبه هستند – پس حتما از آن استفاده کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که همیشه یک کابل شارژ جدید را از فروشگاه های رسمی سازنده خریداری کنید.

اگر قصد خرید کابل شخص ثالث را دارید، مطمئن شوید که برای شارژ سریع با دستگاه شما سازگار است. می‌توانید بررسی کنید که آیا خط از PD پشتیبانی می‌کند، وات شارژ کافی را پشتیبانی می‌کند و دستگاه شما در لیست دستگاه‌های سازگار وجود دارد یا خیر.

۳. از شارژ بی سیم خودداری کنید

در حالی که شارژ بی سیم بسیار راحت است، اما مطمئنا برای سرعت شارژ بهترین نیست. شارژرهای بی سیم از شارژ سریع پشتیبانی نمی کنند – حداقل نه به اندازه یک آداپتور دیواری شارژ سریع. علاوه بر این، شارژ بی سیم در مقایسه با شارژ سیمی حدود ۴۷ درصد انرژی بیشتری مصرف می کند. این انرژی اضافی به عنوان انرژی گرمایی تلف می شود، بنابراین دمای دستگاه شما افزایش می یابد که ممکن است بر سرعت شارژ تأثیر بگذارد.

بنابراین، اگر می‌خواهید بهترین سرعت شارژ را در اندروید یا آیفون خود داشته باشید، شارژ سیمی بهترین گزینه است. با این حال، همانطور که MKBHD گفت، “این آینده است، مرد!” بنابراین، دیر یا زود، ممکن است مجبور شویم تغییر کنیم.

۴. بررسی کنید که آیا لوازم جانبی شارژ آسیب دیده اند یا خیر

مطمئن شوید که آداپتور برق یا کابل شارژ آسیب قابل مشاهده ای نداشته باشد. لوازم جانبی آسیب دیده نه تنها بر سرعت شارژ تأثیر می گذارد، بلکه به سلامت کلی باتری نیز آسیب می رساند. بنابراین، هرچه زودتر لوازم جانبی آسیب دیده را با یک لوازم جانبی جدید، رسمی و دارای گواهینامه جایگزین کنید.

۵. هنگام شارژ از گوشی خود استفاده نکنید

این یکی از بهترین راه ها برای بهبود سرعت شارژ دستگاه شما است. از استفاده از گوشی در هنگام شارژ خودداری کنید. استفاده از تلفن شما به طور همزمان برق را نیز تخلیه می کند و می تواند سرعت شارژ شدن آن را کاهش دهد. بنابراین، فقط در صورت لزوم از تلفن خود استفاده کنید.

۶. حالت هواپیما را فعال کنید

فعال کردن حالت هواپیما اساساً اتصال شبکه تلفن هوشمند شما را قطع می کند. متصل ماندن به Wi-Fi، شبکه های تلفن همراه یا بلوتوث انرژی مصرف می کند. هنگامی که آنها را خاموش می کنید، مصرف برق را کاهش می دهید، بنابراین سرعت شارژ آن را افزایش می دهید.

حالت هواپیما را به صورت خودکار روشن یا خاموش کنید

علاوه بر این، اگر در منطقه ای با اتصال کم هستید، دستگاه شما می تواند در حالی که دائماً سیگنال شبکه را جستجو می کند، انرژی بالایی مصرف کند. در چنین مواردی، فعال کردن حالت هواپیما مطمئنا به شما کمک می کند تا گوشی خود را سریعتر شارژ کنید.

۷. دمای دستگاه خود را بررسی کنید

اگر تلفن هوشمند شما هنگام شارژ گرم شود، ممکن است سرعت شارژ را کاهش دهد یا حتی شارژ را متوقف کند تا از قرار گرفتن مداوم باتری و سخت افزار در برابر دمای بالا محافظت کند. بنابراین، مطمئن شوید که دستگاه شما در هنگام شارژ آن داغ نمی شود.

اعلان هشدار دمای آیفون

با این حال، در چنین مواردی، شارژ به طور خودکار متوقف می شود – اما تنها در صورتی که از یک محدوده دمایی خاص عبور کند. بنابراین منتظر اخطار نباشید و اگر متوجه افزایش دما شدید، دستگاه خود را از برق بکشید، بگذارید خنک شود و سپس آن را وصل کنید.

۸. قاب گوشی را بردارید

برداشتن قاب همچنین می تواند به کاهش دمای دستگاه شما در هنگام شارژ کمک کند. اگر قاب گوشی شما طراحی ضعیفی برای دفع گرما دارد، گرمای محبوس شده می تواند دمای گوشی شما را افزایش دهد و در نتیجه بر سرعت شارژ تاثیر بگذارد.

قاب آیفون 14 MagSafe

بنابراین، سعی کنید گوشی خود را بدون قاب شارژ کنید تا ببینید کمکی می کند یا بهتر، یک قاب جدید از یک سازنده معتبر خریداری کنید.

۹. برنامه های پس زمینه را ببندید

اگر برنامه ای وجود داشته باشد که در پس زمینه در حال شارژ شدن گوشی شما انرژی زیادی مصرف می کند، مطمئناً می تواند روی سرعت شارژ تأثیر بگذارد. بنابراین، اگر متوجه کاهش سرعت شارژ شدید، سعی کنید تمام برنامه‌های پس‌زمینه را پاک کنید و شاهد بهبودی خواهید بود.

۱۰. هنگام شارژ گوشی را خاموش کنید

با این حال، اگر همه برنامه‌های پس‌زمینه خود را بسته‌اید و هنوز هیچ بهبودی مشاهده نکرده‌اید، هنگام شارژ دستگاه خود را خاموش کنید. ممکن است یک سرویس پس‌زمینه یا عملیاتی وجود داشته باشد که نتوانید کنترل کنید، که ممکن است بر سرعت شارژ تأثیر بگذارد.

بنابراین، خاموش کردن گوشی و شارژ کردن آن می تواند کمک کننده باشد. با این حال، همه دستگاه‌ها از شارژ کردن در زمانی که دستگاه شما خاموش است پشتیبانی نمی‌کنند و ممکن است به‌طور خودکار روشن شوند.

۱۱. همیشه از پریز دیواری استفاده کنید

در آخر، توصیه می کنیم همیشه از یک پریز دیواری و یک آداپتور برق برای شارژ دستگاه خود استفاده کنید. درگاه USB لپ تاپ یا رایانه شما ممکن است از شارژ بهینه پشتیبانی نکند. پورت‌های USB در سوکت‌های غیردیواری می‌توانند تنها ۰.۵ آمپر خروجی برق داشته باشند، در حالی که یک سوکت دیواری معمولا خروجی ۱ آمپر را ارائه می‌کند.

بهترین سوکت های دیواری USB در انگلستان

این همه آن چیزی است که برای شارژ سریعتر گوشی خود باید بدانید. اگر سؤال بیشتری دارید، به بخش سؤالات متداول زیر نگاه کنید.

سوالات متداول در مورد شارژ سریع

۱. آیا آیفون از شارژ سریع پشتیبانی می کند؟

آره. آیفون از شارژ سریع سیمی ۲۰ واتی پشتیبانی می کند

۲. آیا MagSafe از شارژ سریع پشتیبانی می کند؟

آره. MagSafe از شارژ سریع ۱۵ واتی پشتیبانی می کند.

۳. آیا شارژ سریع برای باتری مضر است؟

تا زمانی که دستگاه شما از آن پشتیبانی می کند، سرعت شارژ به خودی خود مضر نیست – اما تولید گرما مطمئناً می تواند بر سلامت باتری تأثیر بگذارد.

۴. آیا می توانم از آداپتور شارژ سریع برای افزایش سرعت شارژ در هر دستگاهی استفاده کنم؟

خیر. دستگاه شما و سخت افزار آن باید از شارژ سریع پشتیبانی کند تا از آداپتور برق با شارژ سریع برای شارژ سریع دستگاه خود استفاده کنید.

اندروید یا آیفون خود را سریع شارژ کنید

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا آیفون یا اندروید خود را بهینه شارژ کنید. در حالی که صنعت گوشی‌های هوشمند تقریباً با تمام دستگاه‌های جدید از شارژ سریع استفاده می‌کند، ما به دنبال شفافیت بیشتر در مورد تأثیر شارژ سریع بر سلامت باتری طولانی‌مدت هستیم. در عین حال، برای شارژ صحیح دستگاه می توانید به راهنمای باتری آیفون ما نگاه کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا