فناوری اطلاعات

۱۲ روش برای حذف نماد کلید در تلفن اندروید

اگر متوجه نماد کلید در سامسونگ یا سایر تلفن‌های اندرویدی در نوار وضعیت شلوغ شده‌اید، ممکن است برایتان ناخوشایند باشد و حتی تعجب کنید که این نماد چیست. این راهنما به شما نشان می دهد که نماد چیست و چگونه می توانید نماد کلید را در تلفن های اندرویدی حذف کنید.

حذف نماد کلید در گوشی اندروید

در حالی که طراحی نماد کلید ممکن است بسته به دستگاهی که استفاده می‌کنید متفاوت باشد، ما مطمئن شده‌ایم که این راهنما را برای همه گوشی‌های اندرویدی، صرف نظر از پوسته‌های سفارشی و نسخه‌های اندروید، ساده و موثر نگه داشته باشیم. شروع کنیم.

نماد کلید در تلفن اندروید چیست؟

نماد کلید در نوار وضعیت تلفن Android شما معمولاً یک اتصال امن مانند VPN (شبکه خصوصی مجازی) را نشان می دهد. این کلید زمانی ظاهر می شود که دستگاه شما به یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) متصل می شود، که ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند و به محافظت از حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما کمک می کند.

حذف نماد کلید در گوشی اندروید

استفاده از VPN می تواند هنگام مرور اینترنت به صورت ناشناس یا دسترسی به محتوای محدود منطقه مفید باشد. با این حال، اگر می‌خواهید بدانید چگونه نماد کلید (نماد VPN) را از نوار وضعیت اندروید حذف کنید، ۱۲ روش برای انجام این کار را بخوانید.

نحوه حذف نماد کلید در هر گوشی اندرویدی

ما مطمئن شده ایم که دوازده راه حل ذکر شده در اینجا بدون در نظر گرفتن گوشی اندرویدی شما موثر خواهند بود. بیایید با ساده ترین و موثرترین آنها شروع کنیم.

۱. VPN را خاموش کنید

اولین کاری که برای حذف نماد کلید در تلفن اندرویدی باید انجام دهید، خاموش کردن سرویس VPN است که از آن استفاده می کنید. معمولاً می‌توانید VPN را با باز کردن برنامه و سپس ضربه زدن روی دکمه خاموش کردن آن خاموش کنید.

VPN را در اندروید خاموش کنید

۲. حالت هواپیما را فعال و غیرفعال کنید

حتی اگر VPN را خاموش کنید، ممکن است نماد کلید را از نوار وضعیت حذف نکند. بنابراین، بیایید حالت هواپیما (پرواز) را در اندروید روشن کنیم، زیرا تمام شبکه ها از جمله VPN را خاموش می کند.

مرحله ۱: پانل اعلان را باز کنید و روی حالت هواپیما ضربه بزنید.

گام ۲: چند ثانیه صبر کنید و دوباره روی دکمه حالت هواپیما ضربه بزنید تا غیرفعال شود.

اگر نمی توانید نماد حالت هواپیما را پیدا کنید، می توانید حالت هواپیما را نیز از تنظیمات فعال کنید.

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید و روی «شبکه و اینترنت» ضربه بزنید.

گام ۲: حالت هواپیما را تغییر دهید.

مرحله ۳: چند ثانیه صبر کنید و حالت هواپیما را خاموش کنید.

حالت هواپیما را خاموش کنید

بسته به OEM های اندروید، مراحل ممکن است متفاوت باشد. از این رو، می توانید از ویژگی جستجو در تنظیمات برای پیدا کردن حالت هواپیما استفاده کنید.

۳. دستگاه اندروید خود را مجددا راه اندازی کنید

گاهی اوقات، تنها چیزی که نیاز دارید، راه اندازی مجدد سریع برای حل مشکلاتی است که در گوشی اندرویدی خود با آن مواجه هستید. اگرچه ممکن است ساده به نظر برسد، اما یکی از کارآمدترین راه‌ها برای عیب‌یابی هر گونه اشکال است. بنابراین، بیایید آن را امتحان کنیم.

مرحله ۱: دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید.

توجه داشته باشید: اگر دستیار Google را بیدار کرد، از دکمه افزایش صدا + روشن/خاموش استفاده کنید.

گام ۲: Restart را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید: در برخی از تلفن های هوشمند، گزینه راه اندازی مجدد خواهد بود.

راه اندازی مجدد را انتخاب کنید

۴. کش برنامه VPN را پاک کنید

فایل های کش می توانند به یک برنامه یا سرویس کمک کنند تا بدون هیچ مشکلی کار کند. با این حال، با گذشت زمان، این فایل‌ها روی فایل‌های قدیمی جمع می‌شوند و ممکن است بر عملکرد روان برنامه تأثیر بگذارند.

در این صورت، بهترین راه حل این است که کش برنامه VPN را پاک کنید تا باگ نماد کلید در سامسونگ یا سایر تلفن های اندرویدی حذف شود. همچنین می‌توانید برنامه VPN را از همان صفحه متوقف کنید.

همچنین بخوانید: کش را در گوشی های سامسونگ گلکسی پاک کنید

۵. VPN را از اتصالات حذف کنید

حتی پس از خاموش کردن VPN، ممکن است نتوانید نماد کلید را از نوار وضعیت Android حذف کنید. این ممکن است به این دلیل باشد که سرویس همچنان به اتصالات دستگاه متصل است. از این رو، راه حل حذف آن از برقراری ارتباط است. این مراحل را دنبال کنید:

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید > روی «شبکه و اینترنت» ضربه بزنید و VPN را انتخاب کنید.

گام ۲: روی دکمه تنظیمات در کنار سرویس VPN که می خواهید غیرفعال کنید ضربه بزنید.

تنظیمات را انتخاب کنید

مرحله ۳: Forget VPN را انتخاب کنید و برای تایید روی Forget ضربه بزنید.

۶. تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید

بازنشانی تنظیمات شبکه در اندروید شامل بازگرداندن تمام تنظیمات مربوط به شبکه به حالت پیش فرض است. این شامل Wi-Fi، بلوتوث، VPN، و اتصالات تلفن همراه است. با این حال، هیچ فایل رسانه ای را حذف نمی کند.

هنگامی که تنظیمات شبکه را بازنشانی می کنید، هر گونه سفارشی سازی یا تغییری را که در این تنظیمات ایجاد کرده اید پاک می کند و آنها را به مقادیر پیش فرض خود باز می گرداند. همچنین ممکن است به شما کمک کند نماد کلید (نماد VPN) را از نوار وضعیت Android حذف کنید. بنابراین، سعی کنید این کار را انجام دهید.

۷. با ارائه دهنده VPN تماس بگیرید

اگر پس از انجام تمام روش‌های ذکر شده در بالا همچنان نماد کلید را از نوار وضعیت مشاهده می‌کنید، بهتر است با ارائه‌دهنده سرویس VPN خود تماس بگیرید و درخواست کمک کنید. اطمینان حاصل کنید که موضوع را به تفصیل بیان کرده و تمام اطلاعات مورد نیاز را برای کمک بهتر ارائه دهید.

۸. برنامه VPN را حذف نصب کنید

اگر نمی توانید از سرویس VPN پشتیبانی دریافت کنید یا علاقه ای به استفاده از آن ندارید، بهتر است برنامه را حذف نصب کنید. این همچنین به حذف نماد کلید در نوار وضعیت گوشی اندروید کمک می کند.

در حالی که راه های زیادی برای حذف نصب برنامه ها در اندروید وجود دارد، مراحل زیر را می توان تقریباً برای همه گوشی های هوشمند اندرویدی استفاده کرد.

مرحله ۱: فروشگاه Play را باز کنید و برنامه VPN را که می خواهید حذف کنید جستجو کنید.

گام ۲: صفحه برنامه را باز کنید و روی Uninstall ضربه بزنید. برای تایید، Uninstall را انتخاب کنید.

با این حال، اگر به دنبال یک جایگزین VPN خوب هستید، ما چند انتخاب داریم:

۹. برنامه ها را از سایت های مخرب حذف نصب کنید

به غیر از برنامه های VPN، اگر تلفن شما تحت تأثیر بدافزار قرار گرفته باشد، ممکن است نماد کلید را در نوار وضعیت مشاهده کنید. دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد که چرا بدافزار را در تلفن هوشمند اندرویدی خود مشاهده می کنید. حذف این فایل‌های مشکوک و هر برنامه‌ای که خارج از Play Store نصب شده است، می‌تواند بهترین راه‌حل باشد.

۱۰. تلفن خود را به روز کنید

معمولاً، OEM های اندروید به روز رسانی را برای رفع مشکلات موجود در سیستم عامل و بهبود پایداری انجام می دهند. به روز رسانی تلفن اندرویدی خود می تواند به حذف نمادهای کلیدی در تلفن های اندرویدی نیز کمک کند.

۱۱. حالت دمو را فعال کنید

حالت نمایشی به کاربران اجازه می‌دهد نوار وضعیت را روی یک حالت ثابت تنظیم کنند، جایی که هیچ اعلان یا نماد دیگری نخواهید دید. این ویژگی می تواند به شما کمک کند آیکون های کلید را در گوشی اندروید خود حذف کنید. برای فعال کردن حالت دمو در اندروید، ابتدا باید حالت Developer را فعال کنید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید > روی تنظیمات اضافی ضربه بزنید و گزینه‌های برنامه‌نویس را انتخاب کنید.

گام ۲: حالت دمو را روشن کنید و برای تایید روی Turn on ضربه بزنید.

می‌توانید همین مراحل را دنبال کنید تا آن را خاموش کنید و ببینید آیا همچنان مشکل را می‌بینید یا خیر.

توجه داشته باشید: به خاطر داشته باشید که هیچ نماد جدیدی نخواهید دید و همچنین زمان ثابت خواهد بود.

۱۲. با پشتیبانی سازنده خود تماس بگیرید

اگر هیچ یک از این راه حل ها برای شما مفید نیست، بهترین راه برای حذف نماد کلید تماس با پشتیبانی سازنده دستگاه است. برای دریافت پشتیبانی مناسب، مطمئن شوید که مسائل را به تفصیل بیان کرده اید.

سوالات متداول در مورد حذف نماد کلید در اندروید

۱. آیا حذف نماد کلید بر عملکرد اتصال VPN من تأثیر می گذارد؟

خیر. تا زمانی که VPN را خاموش نکنید، عملکرد تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت حتی اگر نماد کلید را در تلفن Android خود بردارید.

۲. آیا VPN سرعت اینترنت را کاهش می دهد؟

آره. بسته به سرویس VPN شما، اتصال اینترنت شما کند می شود.

۳. آیا باید VPN را غیرفعال کنم؟

شما نباید VPN را غیرفعال کنید مگر اینکه لازم باشد، زیرا از آدرس IP و هویت شخصی شما به صورت آنلاین محافظت می کند. علاوه بر این، توصیه می کنیم هنگام استفاده از Wi-Fi عمومی از VPN استفاده کنید. همچنین، به شما امکان دسترسی به محتوای قفل شده جغرافیایی خاص را می دهد.

نوار وضعیت خود را تمیز نگه دارید

نوار وضعیت مکانی عالی برای دریافت به روز رسانی در مورد سیستم شما از طریق اعلان ها و نمادها است. با این حال، اگر نماد VPN را آزاردهنده می‌دانید و می‌خواهید بدانید که چگونه نماد کلید را در تلفن اندرویدی خود حذف کنید، امیدواریم این راهنما برای شما مفید بوده باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا