فناوری اطلاعات

۶ روش برای استخراج و کپی متن از تصویر در سامسونگ

به گزارش اپ خونه، کپی کردن متن از پیام ها یا هر برنامه اندرویدی دیگر آسان است. اما خیلی وقت ها می خواهیم متنی را از تصاویر استخراج کنیم. خوشبختانه، Samsung One UI روش‌های بومی را برای انتخاب و کپی متن از یک تصویر ارائه می‌کند.

برای این کار نیازی به دانلود هیچ برنامه OCR شخص ثالثی ندارید . بیایید روش های مختلف استخراج و کپی متن از تصاویر را در گوشی های Samsung Galaxy بررسی کنیم.

روش ۱: استخراج متن با استفاده از برنامه دوربین سامسونگ

اگر می‌خواهید متنی را از یک تصویر یا سند استخراج کنید، می‌توانید از برنامه دوربین سامسونگ استفاده کنید.

مرحله ۱: برنامه دوربین سامسونگ را باز کنید و آن را به سمت سند یا تصویر بگیرید.

مرحله ۲: روی نماد T زرد در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید. اگر نماد را نمی بینید، کمی به تصویر نزدیک شوید.

مرحله ۳: برنامه دوربین تصویر را می گیرد. روی تب Extract در بالا ضربه بزنید. سپس، روی متن انتخاب شده ضربه بزنید و گزینه Select all را فشار دهید تا کل متن انتخاب شود یا نوارهای انتخاب را به صورت دستی حرکت دهید تا متن انتخاب شود.

مرحله ۴: روی Copy ضربه بزنید تا متن را در کلیپ بورد گوشی اندروید خود استخراج و کپی کنید. اکنون، هر برنامه ای را باز کنید و متن کپی شده را paste کنید.

Extract text using samsung camera

روش ۲: استخراج متن با استفاده از برنامه SAMSUNG GALLERY

اگر می‌خواهید متن را از یک عکس یا تصویر در گالری استخراج کنید، برنامه Samsung Gallery سه راه برای استخراج متن از یک تصویر ارائه می‌کند .

بیایید همه آنها را بررسی کنیم. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که دو روش اول فقط روی Samsung One UI 4.1.1 + کار خواهند کرد.

۱. استفاده از نماد T

مرحله ۱ : تصویر خود را با متن در برنامه Samsung Gallery باز کنید.

مرحله ۲: نماد T زرد رنگ را در پایین خواهید دید. روی آن ضربه بزنید تا گوشی شما به طور خودکار متن موجود در تصویر را استخراج و انتخاب کنید.

مرحله ۳: روی هر نقطه از متن انتخاب شده ضربه بزنید تا نوارهای انتخابی که می توانید برای انتخاب متن مورد نظر استفاده کنید نشان داده شود. سپس در منوی باز شده روی Copy ضربه بزنید.

Samsung Gallery Extract Text scanner

۲. متن را طولانی فشار دهید

مرحله ۱: در برنامه Samsung Gallery، تصویر را با متن باز کنید.

مرحله ۲: روی متن در تصویر به مدت طولانی فشار دهید تا نوارهای انتخاب نمایش داده شوند. نمادهای انتخاب را بکشید تا متن مورد نظر را انتخاب کنید و روی Copy ضربه بزنید.

Samsung Gallery Extract Text Long press

۳. استفاده از Bixby

اگر تلفن شما از دو روش بالا در برنامه گالری پشتیبانی نمی کند، می توانید از Bixby برای انتخاب و کپی متن از یک عکس در سامسونگ استفاده کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: به تصویر در برنامه Samsung Gallery بروید.

مرحله ۲: روی Eye (نماد Bixby) در بالا ضربه بزنید و به تب Text در پایین بروید.

مرحله ۳: متن برجسته می شود. روی متن برجسته شده ضربه بزنید تا دستگیره های انتخاب نشان داده شود. سپس با استفاده از دستگیره ها، انتخاب را بر اساس نیاز خود تنظیم کنید. پس از انتخاب متن مورد نظر، روی Copy ضربه بزنید.

Samsung Gallery Extract Text Using Bixby

روش ۳: استخراج متن با استفاده از صفحه کلید سامسونگ

صفحه کلید سامسونگ به شما امکان می دهد متن را از اشیاء فیزیکی استخراج کرده و آنها را به طور خودکار در برنامه باز قرار دهید.

برای مثال، اگر یک برنامه پیام‌رسانی باز داشته باشید و از ویژگی استخراج متن صفحه‌کلید سامسونگ استفاده کنید، متن به‌طور خودکار در پیام شما paste می‌شود. لازم نیست ابتدا آن را در یک برنامه یادداشت برداری کپی کنید و آن را در برنامه پیام رسانی paste کنید.

از این مراحل برای استخراج متن با استفاده از صفحه کلید سامسونگ استفاده کنید:

مرحله ۱: یک برنامه را برای paste کردن متن از یک عکس باز کنید. این می تواند پیام ها، برنامه های چت یا هر برنامه یادداشت برداری باشد.

مرحله ۲: هنگامی که صفحه کلید سامسونگ ظاهر شد، روی نماد T در نوار ابزار صفحه کلید ضربه بزنید. اگر آن را نمی بینید، روی نماد سه نقطه روی صفحه کلید و به دنبال آن نماد T (Extract text) ضربه بزنید.

مرحله ۳ : viewfinder دوربین نمایش داده می شود. آن را به سمت یک تصویر، بنر یا سند بگیرید تا به طور خودکار متن را استخراج و در برنامه paste کند. یا می توانید دکمه Paste را به صورت دستی فشار دهید.

Samsung Keyboard Extract Text

روش ۴: استفاده از انتخاب هوشمند (Smart Select) از هر صفحه

Smart Select یکی دیگر از ویژگی های پنهان گوشی های Samsung Galaxy است که می توانید برای استخراج و کپی متن از تصاویر استفاده کنید.

فرض کنید یک تصویر جالب در توییتر پیدا کرده اید و می خواهید متنی را از آن استخراج کنید. معمولاً باید تصویر را دانلود کنید یا یک اسکرین شات بگیرید و سپس از گالری سامسونگ برای استخراج متن استفاده کنید. اما یک جایگزین ساده تر، استفاده از قابلیت Smart Select است.

چیزی که این موضوع را جالب می کند این است که می توانید از داخل هر برنامه ای به آن دسترسی داشته باشید. تنها مورد نیاز این است که ابتدا آن را در دسته های Edge فعال کنید.

در اینجا دستورالعمل های گام به گام استفاده از Smart Select برای استخراج متن در تلفن های Samsung Galaxy آورده شده است. برای درک راحت تر مراحل را به دو قسمت تقسیم کرده ایم.

قسمت ۱: پنل Edge را فعال کنید

مرحله ۱: تنظیمات گوشی خود را باز کنید و به صفحه نمایش و سپس پنل های Edge بروید.

Samsung Edge Panels

مرحله ۲: کلید خاموش را فعال کنید و روی Panels ضربه بزنید.

Samsung Edge Panels enable

مرحله ۳ : به دنبال Smart Select بگردید و روی دایره انتخاب بالای آن ضربه بزنید تا فعال شود.

Samsung Edge Panels Smart Select

قسمت ۲: از پنل Smart Select برای استخراج متن استفاده کنید

مرحله ۱ : برنامه را با تصویر یا متن غیرقابل شناسایی باز کنید. به دنبال دسته Edge روی گوشی خود بگردید. انگشت خود را روی handle به سمت داخل بکشید تا پنل Edge باز شود.

مرحله ۲ : چندین بار روی پنل به چپ بکشید تا پنل Smart Select را ببینید. در اینجا گزینه های Rectangle، Oval، Animation و Pin/Insert را خواهید دید.

مرحله ۳: روی Rectangle ضربه بزنید و کادر انتخاب را به تصویر خود یا ناحیه حاوی متن روی صفحه بکشید. سپس، روی Done ضربه بزنید.

Samsung Smart select text

مرحله ۴: روی نماد T در پایین ضربه بزنید تا متن در تصویر برجسته شود. سپس متن مورد نظر را با استفاده از دسته های انتخاب انتخاب کرده و دکمه Copy را فشار دهید تا متن کپی شود.

Samsung Smart select extract text picture

نکته: از ابزار Smart Select می‌توان برای کپی کردن متن از برنامه‌ها یا وب‌سایت‌هایی که به شما اجازه کپی متن را نمی‌دهند، مانند کامنت های اینستاگرام، YouTube و غیره استفاده کرد.

روش ۵: استفاده از Google Lens

اگر هیچ یک از روش‌های فوق سامسونگ مطابق با نیازهای شما نیست، از Google Lens برای استخراج متن از یک عکس استفاده کنید.

Google Lens را می توان از برنامه از پیش نصب شده گوگل که در تمامی گوشی های سامسونگ و سایر گوشی های اندرویدی موجود است، دسترسی داشت.

برای استخراج متن از یک تصویر در گوشی های سامسونگ با استفاده از Google Lens از این مراحل استفاده کنید:

مرحله ۱ : برنامه Google را در تلفن Samsung Galaxy خود باز کنید.

مرحله ۲ : روی نماد دوربین (Google Lens) در نوار جستجو ضربه بزنید.

مرحله ۳: دوربین را به سمت یک عکس بگیرید یا یک عکس حاوی متن را از گالری خود انتخاب کنید.

مرحله ۴: متن در تصویر برجسته خواهد شد. برای انتخاب متن مورد نظر، دستگیره انتخاب را بکشید. در آخر روی Copy ضربه بزنید تا متن انتخاب شده از تصویر کپی شود.

Samsung Google lens extract text

روش ۶: استفاده از برنامه GOOGLE PHOTOS

اگر برنامه Google Photos را روی گوشی Samsung Galaxy خود نصب کرده اید، از آن برای استخراج متن از یک عکس نیز مانند تصویر زیر استفاده کنید:

مرحله ۱: در برنامه Google Photos، تصویری را که می‌خواهید متن را از آن استخراج کنید، باز کنید.

مرحله ۲: روی آیکون Lens در پایین ضربه بزنید. سپس روی متن موجود در تصویر ضربه بزنید تا دستگیره های انتخاب نمایش داده شود. از آنها برای انتخاب متن مورد نظر استفاده کنید. در نهایت دکمه Copy را فشار دهید.

Samsung Google Photos extract text

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا