اخبار اینترنت

Apple Music اکنون به شما امکان می دهد لیست های پخش مشترک ایجاد کنید

به گزارش اپ خونه، اپل اعلام کرد که مشترکین Apple Music اکنون با راه اندازی iOS 17.3 به لیست های پخش مشترک دسترسی دارند.

همانطور که از نامش پیداست، ویژگی جدید به کاربران امکان می دهد در لیست های پخش با دوستان و خانواده همکاری کنند.

کاربران می توانند یکدیگر را دعوت کنند تا آهنگ های یک لیست پخش مشترک را انتخاب کنند. این ویژگی همچنین به شما امکان می دهد از ایموجی ها برای واکنش به آهنگ های خاص استفاده کنید.

ویژگی جدید راهی آسان برای به اشتراک گذاری آهنگ ها با دیگران در یک مکان است. به علاوه، می‌توان از آن برای برنامه‌ریزی موسیقی متن برای مواردی مانند مهمانی‌ها استفاده کرد.

راه اندازی این ویژگی جدید چند ماه پس از آن صورت می گیرد که Spotify یک ویژگی لیست پخش مشترک به نام «Jam» را عرضه کرد.

برای شروع کار با این ویژگی، باید به فهرست پخش بروید و روی دکمه جدید «Collaborate» که در کنار نماد دانلود در سمت راست بالای صفحه نمایش شما ظاهر می‌شود، کلیک کنید.

سپس می توانید افراد را به لیست پخش دعوت کنید. کاربرانی که دعوت شده اند یک متن برای پیوستن به لیست پخش دریافت خواهند کرد. همه افراد در لیست پخش این گزینه را دارند که آهنگ ها را اضافه، حذف یا مرتب کنند.

در ابتدا انتظار می رفت لیست های پخش مشترک در کنار iOS 17 منتشر شوند ، اما اپل قبلاً اشاره کرده بود که تا سال ۲۰۲۴ به تعویق افتاده است.

اپل همچنین اعلام کرد که کاربران از این پس می توانند با SharePlay به آنچه در ماشین پخش می شود کمک کنند. هنگامی که کاربران در ماشین هستند و موسیقی را از طریق Apple Music پخش می کنند، سایر دستگاه های آیفون مورد اعتماد برای پیوستن به جلسه دعوت نامه دریافت می کنند.

سپس شنوندگان می توانند موسیقی را از دستگاه های خود کنترل کنند، حتی اگر اشتراک Apple Music نداشته باشند.

راه اندازی iOS 17.3 همچنین ویژگی جدید محافظت از دستگاه سرقت شده اپل را به همراه دارد که به جلوگیری از دسترسی سارقان به اطلاعات شما کمک می کند.

برای روشن کردن محافظت از دستگاه دزدیده شده، باید به تنظیمات خود بروید، سپس روی «شناسه چهره و رمز عبور (Face ID & Passcode)» ضربه بزنید.

سپس باید رمز عبور دستگاه خود را وارد کنید تا محافظ دستگاه سرقت شده روشن شود. این ویژگی باید قبل از گم شدن یا دزدیده شدن دستگاه روشن شود تا کار کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا