اخبار اینترنت

Hotstar Disney مبلغ  ۸.۴ میلیون مشترک خود را با صعود JioCinema آمبانی از دست داد

به گزارش اپ خونه، دیزنی، مجموعه سرگرمی جهانی که انواع پلتفرم‌های استریم را اجرا می‌کند، در سه ماهه منتهی به مارس امسال با کاهش ۲ درصدی در کل پایگاه مشترکین خود مواجه شد.

این کاهش عمدتاً به یک سرویس پخش خاص نسبت داده می شود: Hotstar.

پلتفرم Disney+ Hotstar که برای بینندگان در هند و آسیای جنوب شرقی ارائه می شود، در طول سه ماهه فوق ۴.۶ میلیون مشترک را از دست داد.

این دومین سه ماهه متوالی است که شاهد کاهش تعداد مشترکان این پلتفرم هستیم. از اکتبر سال گذشته، بر اساس گزارش های درآمد دیزنی، مجموع از دست دادن مشترکان Hotstar به ۸.۴ میلیون رسیده است.

Hotstar که هند را بزرگترین بازار خود می داند، هنوز حدود ۵۳ میلیون مشترک دارد.

مشکلات دیزنی فراتر از فرسایش مشترک است. این شرکت همچنین شاهد کاهش درآمد از سوی کسانی است که اشتراک خود را در سرویس استریم حفظ می کنند.

متوسط ​​درآمد Hotstar به ازای هر مشترک از ۷۴ سنت به ۵۹ سنت در سه ماهه منتهی به مارس کاهش یافت.

پلتفرم استریم هند، جواهری در مجموعه فاکس برای تبدیل شدن به بخشی از دیزنی با این خرید، تا حدی با ارائه پخش زنده مسابقات کریکت، به ویژه مسابقات محلی IPL، مشتریان را جذب کرد.

با این حال، دیزنی برای حقوق دیجیتال IPL این فصل توسط Viacom18 ، شرکتی که توسط صنایع Reliance، میلیاردر Mukesh Ambani حمایت می‌شود، پیشی گرفت.

JioCinema برای به دست آوردن شدید مشتریان، IPL امسال را به صورت رایگان در هند پخش می کند.

از دست دادن مشترکین در Hotstar همچنین می تواند به دلیل قطع برخی از مشارکت های توزیع با شرکت های مخابراتی باشد.

دیزنی در گزارش درآمد خود گفت:

“برداشت های کمتر به کاهش میانگین بینندگان در کانال های ورزشی و غیر ورزشی ما نسبت داده شد. کاهش در کانال‌های ورزشی ما در درجه اول به دلیل برنامه‌های کریکت بود، که نشان‌دهنده پخش کمتر مسابقات لیگ برتر هند (IPL) در سه‌ماهه جاری نسبت به سه‌ماهه سال قبل بود، زیرا فصل IPL 2023 تقریباً یک هفته دیرتر از فصل ۲۰۲۲ شروع شد.”

Hotstar همچنین اخیراً قرارداد مجوز خود را با HBO فسخ کرده است . تایتان سرگرمی بلافاصله کل کاتالوگ خود را از پلتفرم هند خارج کرد و Viacom18 حقوق HBO و محتوای اضافی برادران وارنر را تضمین کرد .

تحلیلگران صنعت پیش‌بینی می‌کنند که ضرر مشترک Hotstar افزایش یابد و به طور بالقوه تا پایان سال به ۷ میلیون نفر دیگر برسد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا