استارتاپ

Rewind با پشتوانه a16z یک برنامه آیفون راه اندازی می کند تا به شما کمک کند همه چیز را به خاطر بسپارید

به گزارش اپ خونه، Rewind ، یک استارت آپ ضبط اطلاعات شخصی که توسط Andreessen Horowitz (a16z) پشتیبانی می شود، یک برنامه آیفون راه اندازی کرده است که به صورت خصوصی فعالیت شما را در Safari ثبت می کند تا بتوانید بعداً بر اساس سابقه مرور وب خود سؤال بپرسید.

به‌طور پیش‌فرض، برنامه زمانی که در حالت ناشناس مرور می‌کنید، چیزی ضبط نمی‌کند.

سال گذشته، این شرکت با راه‌اندازی یک برنامه مک که هر کاری را که در طول روز انجام می‌دهید، روی سیستم با فرمت ویدیوی فشرده ضبط می‌کند، سر و صدایی ایجاد کرد – این برنامه فقط روی مک‌های دارای سیلیکون اپل کار می‌کند.

بعداً، کاربران می توانند سؤالات بسیار خاصی بپرسند، مانند اینکه چه کسی در جلسه Zoom چیزی به طور خاص گفته است. همچنین می‌توان از Rewind برای یافتن وب‌سایتی که در Chrome بازدید کرده‌اید بر اساس محتوای صفحه استفاده کرد. این استارت آپ گفت که همه چیز را به صورت محلی روی سیستم پردازش می کند.

اکنون Rewind با اپلیکیشن iOS خود مسیر مشابهی را طی می کند. با این حال، در حال حاضر فعالیت را فقط در Safari ثبت می کند.

همچنین می توانید به تنظیمات بروید و از برنامه بخواهید چیزی را در صفحات خاصی ضبط نکند.

این شرکت گفت که اگر می‌خواهید مواردی را از برنامه‌های دیگر اضافه کنید، باید اسکرین شات بگیرید، زیرا Rewind اسکرین‌شات‌ها را به‌طور خودکار وارد می‌کند.

Rewind از تشخیص متن استفاده می‌کند، بنابراین می‌توانید عبارات خاصی را برای یافتن اسکرین‌شات‌ها یا هر چیزی که در Safari مرور کرده‌اید، جستجو کنید.

این برنامه همچنین دارای یکپارچه سازی GPT-4 است، بنابراین می توانید سوالاتی مانند “چه کسی هفته گذشته به توییتر اشاره کرد؟” بپرسید. یا به خود یادآوری کنید که چگونه کسی را می شناسید.

این برنامه از همان الگوریتم فشرده سازی استفاده می کند که در مک استفاده می کند تا داده های ضبط ویدیوی خام را تا ۳۷۵۰x فشرده کند. این بدان معناست که داده ها فضای کمی را در تلفن اشغال می کنند.

زمانی که کاربری درباره نحوه مصرف Rewind، اپلیکیشنی که دائماً فعالیت‌ها را ثبت می‌کند، پرسید، دان سیروکر، یکی از بنیان‌گذاران این شرکت، اسکرین‌شاتی را منتشر کرد که نشان می‌داد این اپلیکیشن در ۲۴ ساعت گذشته ۴ درصد باتری دستگاه خود را مصرف کرده است.

با این حال، ممکن است این برنامه برای افرادی که بیشتر از Safari در آیفون‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، متفاوت عمل کند.

Rewind گفت که فقط اطلاعاتی را که از فریمی به فریم دیگر تغییر می کند، ضبط می کند. به علاوه، الگوریتم هایی را برای دستگاه های اپل ساخته است تا مصرف انرژی را کاهش دهد.

این شرکت گفت که تمام داده های کاربر خصوصی است و فروخته نمی شود و برای آموزش مدل های هوش مصنوعی استفاده نمی شود.

سیروکر در توییتی تاکید کرد که همه ضبط‌ها روی دستگاه ذخیره می‌شوند و هیچ کس دیگری به آنها دسترسی ندارد.

علیرغم این ادعاها، خیلی چیزها به این بستگی دارد که چگونه استارتاپ با حفظ حریم خصوصی کاربران در بالاترین سطح خود را ثابت کند. به خصوص زمانی که از کاربران می خواهد اجازه دهند برنامه فعالیت آنها را ضبط کند.

Rewind ده میلیون دلار با ارزش ۷۵ میلیون دلاری از سرمایه گذارانی مانند a16z و First Round Capital جذب کرده است .

در ابتدا، برنامه مک این شرکت رایگان بود، اما اکنون استفاده رایگان را به ۵۰ Rewinds محدود کرده و برنامه‌های پولی را برای دسترسی بیشتر معرفی کرده است.

این شرکت یک جلسه پیمایش در تاریخ یا جستجو را به عنوان یک “بازگشت” حساب می کند. یک سوال از طریق GPT-4 نیز به عنوان “بازگشت” به حساب می آید.

این استارت‌آپ گفت که در حال حاضر می‌خواهد اپلیکیشن iOS را «تا زمانی که ممکن است» رایگان نگه دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا