اخبار کسب و کارها

Wattpad پانزده درصد از کارکنان خود را اخراج می کند و تغییر محیط اقتصادی را مقصر می داند

به گزارش اپ خونه، شرایط اقتصادی چالش برانگیز بر شرکت‌ها در هر اندازه تأثیر می‌گذارد و منجر به کاهش مشاغل می‌شود.

پلتفرم داستان سرایی Wattpad روز سه شنبه اعلام کرد که ۴۲ نفر از ۲۶۷ نفر نیروی کار خود را اخراج کرده است – که تقریباً ۱۵٪ از کارکنان است.

این شرکت حداقل ۱۲ هفته انفصال و شش ماه مزایا مستمر را برای کارکنان در حال خروج فراهم می کند. بعلاوه، آنها اجازه خواهند داشت دستگاه های اختصاص داده شده به دفتر مانند لپ تاپ ها را نگه دارند.

این شرکت در یک پست وبلاگی، محیط اقتصادی را مقصر اقدامات کاهش هزینه دانست و گفت این اخراج بر تمام بخش‌های آن تأثیر می‌گذارد.

KB Nam، رئیس موقت شرکت گفت:

«همانطور که همه می‌دانید، واقعیت اقتصادی جهانی در سال گذشته اساساً تغییر کرده است – و مانند سایر مشاغل، ما از این امر مصون نیستیم.علیرغم تلاش‌های ما در چند ماه گذشته برای محدود کردن تأثیرات محیط اقتصادی در حال تغییر، امروز تصمیم دشوار اما ضروری را برای کاهش نیروی کار خود گرفته‌ایم.»

“این بدان معنا نیست که این اعضای تیم بخش مهمی از کار ما نبوده اند. توجه به این نکته مهم است که این تصمیمات در پاسخ به واقعیت ها و نیازهای تجاری در حال تغییر هستند و به هیچ وجه بازتابی از مشارکت های فردی نیستند. همه در Wattpad دستاوردهای فوق العاده ای داشته اند و تأثیر مثبتی بر شرکت ما داشته اند.”

سال گذشته، پس از تصمیم جین لام، شرکت ناور وبتون نام را به عنوان رئیس موقت منصوب کرد .

در سال ۲۰۲۱، Wattpad پس از خرید ۶۰۰ میلیون دلاری، بخشی از شرکت کره جنوبی Naver شد .

ژوئن گذشته، این شرکت برنامه خالق جدیدی را معرفی کرد که می توانست تا ۲۵۰۰۰ دلار به نویسندگان بپردازد. همچنین یک معیار اندازه گیری جدید به نام “خوانندگان درگیر” را برای نویسندگان راه اندازی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا